Wpis z mikrobloga

Hej. Czy działa wam kontroler od xboxa w minecraft bedrock na PC? Syn grał wcześniej na tanim przewodowym kontrolerze i wszystko działało, ale gdy kupilem mu nowy kontroler od xboxa nowej generacji to nie działa on w minecraftcie zarówno bezprzewodowo po bluetooth jak i po kablu uab c. Inne gry działają normalnie i problem jest tylko w minecrafcie z nowym padem.
Gdyby ktoś miał podobny problem i wiedział jak go rozwiązać to byłbym wdzięczny. #minecraft #xbox #kontroler #gry
  • 6
  • 0
@OldBull no właśnie z innymi grami dziala bez problemu. Jedynie z minecraftem jest problem. Stary tani pad działał dobrze zanim został rozwalony i chciałem sprawdzić, żeby syb się ucieszył kupując mu nowego oryginalnego, ale niestety nie działa z jego ulubioną grą:/
@luksusowy na pewno na bedrock?? Bo nigdy z tym nie miałem problemów. Za to na javie nie ma wsparcia na pada i trzeba wgrać moda żeby działał. Skoro działa w innych grach i w systemie to ja bym usunął i zainstalował Minecraft od nowa. Ew. Odpalił apke Xbox i z jej poziomu sterując padem uruchomił Minecraft.
  • 0
@OldBull niestety wyłączenie steama nic nie dalo. Próbowałem poodznaczac w steamie w ustawieniach kontrolera wsparcie input dla xbox ale to tez nic nie zmienia. Odinstalować minecrafta i instalować na nowo nie bardzo bym chciał, bo usuną się światy, które syn utworzyl.