Wpis z mikrobloga

Jak wam się podoba nowy ficzer Wykopu?
8h pracy frontendowców dziennie x 2 miesiące + nadgodziny... i mamy etykietkę pokazującą komentarz autora wpisu #wykopchangelog

#mikroblog #nowywykop #wykop #frontend #webdev
WykopX - Jak wam się podoba nowy ficzer Wykopu? 
8h pracy frontendowców dziennie x 2 ...

źródło: temp_file1423968917067717790

Pobierz

ETYKIETKA "Autor"

  • 👍 SZTOS! WŁAŚNIE TEGO BRAKOWAŁO NA WYKOPIE 75.6% (1402)
  • 👎 TO CHYBA JAKIŚ ŻART 19.9% (369)
  • 😐 INNA OPINIA (napisz w komentarzu) 4.5% (83)

Oddanych głosów: 1854

  • 31
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@DEMONzSZAFY ładowanie wszystkich komentarzy na jednej stronie (pod wpisem albo pod znaleziskiem) czyli usunięcie paginacji przy ponad 50 komentarzach jest już od kilku miesięcy w Wykop X.

Jeśli chodzi o prawdziwy infinite scrolling czyli wczytywanie kolejnych wpisów/znalezisk - jest to w planach. Niestety jest to znacznie bardziej skomplikowane wyzwanie przy nowej architekturze wykopu opartej o Vue ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@WykopX: Mi się spodobało. Youtube jakoś oznacza komentarze autorów i jest to przydatne, tutaj też będzie ułatwieniem, zwłaszcza przy większym wątku, a nawet zwykłe lepiej się czyta, bo nie rzadko skupiałem się na tym aby znaleźć odpowiedzi opów
  • Odpowiedz
  • 4
jak api jest dobrze napisane (w co wątpię) to to jest max godzina roboty.


W tym konkretnym wypadku API nawet nie jest potrzebne, bo informacja o tym, że komentarz jest komentarzem autora istnieje nawet w kodzie HTML od samego początku nowego Wykopu.

<section class="entry reply author">
Dlatego tak naprawdę dodanie tej etykietki to jest dosłownie jedna linijka w CSS i jakieś 3 minuty roboty (wliczając testowanie):

section.entry.reply.author a.username::after { content: "Autor"; }
WykopX - > jak api jest dobrze napisane (w co wątpię) to to jest max godzina roboty. ...

źródło: WykopX

Pobierz
  • Odpowiedz
@WykopX: Podoba mi się ten zielony pasek przy wiadomości bardziej, jest subtelniejszy i nie wiem po co jeszcze autor. Lepiej byłoby zrobić coś z drzewkami rozmów i odpowiadaniem na konkretne wiadomości - żeby było łatwo zobaczyć na jaką wiadomość kto odpowiada i tak dalej
  • Odpowiedz
@WykopX: nie zqapominaj o pracy UXUI designerów, którzy biorą po 10k na łapę za 100 ghodzin pierdzielenia o tym ficzerze na jakimś slacku czy ionnym gównie. Trzeba byłó zrobić 10 badań i 100 prototypów.
  • Odpowiedz