Wpis z mikrobloga

Reakcja na częstotliwości dźwięków to kwestia osobnicza? Mam ciarki przy wysokich dźwiękach. Można gdzieś o tym poczytać? Są jakieś utwory, które nie skupiają się na wartości artystycznej tylko na samym fizycznym odczuwaniu? Czy jedno jest połączone z drugim?
#nauka #muzyka #gruparatowaniapoziomu
  • 17
@A_R_P: puść se czyste tony, ciekawe czy nadal bedą, czy to raczej chodzi o konkretne harmoniczne w konkretnych konfiguracjach( ͡° ͜ʖ ͡°)
@A_R_P: jakiego rodzaju ciarki? Przyjemne czy nieprzyjemne?
Czy może odczucie bólu przy wysokich tonach?
JA np nie mogę znieść czyjegoś gwizdania
  • 0
@Rad-X: przyjemne. Nigdy nie czułam bólu przy wysokich dźwiękach w przeciwieństwie do mojej rodziny jak się uczyłam grać XDDD
@A_R_P: bywają ludzie bardzo czuli na dźwięki, bywają tacy którym żaden dźwięk nie przeszkadza. Są też tacy co na dźwięk głosu ex czy skrzypiącej kredy na tablicy dostają skoku ciśnienia ;)
@A_R_P: w angielskiej wiki, jest napisane że jest też odmiana synestezji, która oprócz ciarek, dźwięk może wywoływać uczucie dotykania określonych części ciała ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Auditory–tactile synesthesia

In auditory–tactile synesthesia, certain sounds can induce sensations in parts of the body. For example, someone with auditory–tactile synesthesia may experience that hearing a specific word or sound feels like touch in one specific part of the body or