Wpis z mikrobloga

Z dyskusji na Wypoku dowiedziałem się, że doświadczony programista nie musi w sumie wiedzieć co to TCP/UDP. Potem ci sami ludzie się dziwią, że po klepaniu 15 lat CRUDów nie mogą pracy znaleźć choć mają tyle doświadczenia (°°

#programowanie
  • 12
  • Odpowiedz
  • 1
@JanPawelDrugiLechWalesaPierwszy: Nie chce mi się wracać to tej dyskusji. Napisałem co miałem do napisania. Stwierdziłem, że od doświadczonego programisty oczekuje tej wiedzy a z mojego doświadczenia w rekrutowaniu nie jest ona powszechna wśród doświadczonych programistów. Ty twierdzisz, że można być doświadczonym programistą i jej nie mieć. Ja się z tym nie zgadzam i na tym to skończmy. Wpis napisałem widząc ile plusów dostał Twój komentarz.
  • Odpowiedz
@TheDziobaker: Nie, nie znasz się! Skoro mi w klepaniu CRUDów w JS to nie było potrzebne, to na pewno nikomu innemu na całym świecie też nie było potrzebne. Jestem miszczem programowania, którego byle Hindus nie zastąpi. Tylko React!

  • Odpowiedz
doświadczony programista nie musi w sumie wiedzieć co to TCP/UDP


@TheDziobaker: taka jest prawda. Ta wiedza nie jest potrzebna do stworzenia systemu od zera i wdrożenia go. Myślisz że klienta będzie to obchodzić?

Co więcej, nawet jakbyś wiedział "co to TCP/UDP" (cokolwiek by to miało znaczyć - podstawowe różnice sobie możesz wyguglać w minutę, a jak dokładnie działają zapewne sam nie wiesz) to i tak zwykle nie masz wyboru którego użyć.
  • Odpowiedz