Wpis z mikrobloga

Praca w biznesie w polskim wykonaniu to chyba nie jest sposób na pracę,. którą rzeczywiście można polubić.

Wydaję mi się, że praca w takich instytucjach użytku publicznego gdzie zysk NIE jest najwazniejszy.

Wydaję mi się, że prowadzący wykłady i ćwiczenia lubią swoją pracę, bo... jest ciekawa.

Praca w nbp nawet na szeregowych stanowiskach jest ciekawszą opcją niż praca w jakimś santanderze.

W komercji to zawsze jest ten stres i ciśnienie na wyniki, KPI, raporty i praca na ilość.

Zauważcie, że za komuny wielu osobom lepiej się pracowało, bo zakładu te nie były w rękach prywaciarzy.

Zauważcie, że słynne #januszebiznesu objawiły się właśnie w latach 90.

#przegryw #pracbaza
  • 13
Zauważcie, że za komuny wielu osobom lepiej się pracowało, bo zakładu te nie były w rękach prywaciarzy.


@Glimpse0fTheFuture: pewnie, każdemu by się lepiej pracowało bez presji, bez bhp, z wódą z Polmosu i z przerostem zatrudnienia o 300%.

Gdzie jest błąd w polskim systemie edukacji że młodzi gloryfikują paskudny bantustan jakim był PRL?
@In-Cel: Polska awansowała z kraju trzeciego świata gdzie zarabiało sie 50 dolarów miesięcznie a taksówkarz wiozący obcokrajowca całował go po rączkach do top-20 gospodarek świata w mniej niż 30 lat.
To jest spektakularny sukces na skalę świata.
Skala pijaństwa i łamania norm w PRL była nieporównywalna.
Większość ludności tej planety marzy o tym by żyć jak przeciętny Polak i dla większości jest to marzenie nieosiągalne.

Różnica między PRL a obecną Polską
@thorgoth: Przeciętny polak to nie korpośmieć. Tylko robol. 97% i widzisz, było bardziej egalitarnie. 30-40% kołchoźników ma problem i czekają aż ryneczek zweryfikuje. Szkoda tylko przygłupich Areczków z syndromem sztokholmskim.
@thorgoth: Nie jestem, jestem lumpenproletariuszem, a z pochodzenia chłopem małorolnym, a oni znów od robotników rolnych pochodzili.

Słuszna dedukcja, chciałbym, żeby sobie paniczyki gnój przewalały.
@In-Cel: no cóż, rowno w gównie to nie znaczy lepiej.
Jesteś strasznie sfrustrowanym człowiekiem.
Bez złych emocji życzę Ci żebyś kiedyś znalazł szczęście inne niż schadenfreude. Albo chociaż spokój