Wpis z mikrobloga

Gdybyś miał możliwość mieszkania w jednym z tych dwóch miast i wziącia kredytu na chatę, to co byś wybrał? Cena to ok 500k cebulionów, a wiadomo że Wawa jest droga więc trzeba iść na pewne ustępstwa. Jednak czy warto?

Wybierz mądrze, cena ta sama

  • 35m2, Poznań, 3,5km do centrum, pierwotny 74.3% (275)
  • 25m2, Warszawa, 7km do centrum, wtórny 25.7% (95)

Oddanych głosów: 370

  • 56
@zanzi: Biorąc pod uwagę toaletę, kuchnię, korytarz, sypialnię i jakiś prowizoryczny salon to 5x7m powierzchni to jednak mało według mnie..chociaż nie jestem dobrym przykładem bo mam teraz dom ponad 300 metrów i mam spaczone podejście do powierzchni mieszkalnej :D
@zanzi: Zależy gdzie masz ośrodek interesów, życiowych bo jeśli masz znajomych rodzinę 100km od Wawy to taki poznań #!$%@? Warty, a jeśli nie wiem masz rodzinę w gorzowie to za tyle siana bym patrzył na coś pod Berlinem. Na hybrydzie na polskiej b2b bo jednak to pierwszy świat. Czego by nie mówić w Wawie wieje wschodni wiatr i więcej ruskich wschodniej mentalności.
@zanzi: W mojej ocenie większe mieszkanie zawsze będzie lepsze. Nie bierz do siebie opinii wykopków mieszkających w domach w wypiździewie, bo to nie jest perspektywa osoby mieszkającej w mieście. Krótko, jeśli nie trzyma Cię nic w Warszawie, a równie dobrze płatną prace możesz mieć w Poznaniu to oczywiście lepsze moim zdanie będzie większe mieszkanie w Poznaniu. Ja mieszkam w Warszawie, natomiast gdybym miał wybór to zdecydowanie wolałbym Poznań jako miejsce do
  • 0
@Antiax: Właśnie mnie do Wawy zdecydowanie zniechęcają 2 rzeczy. Ceny nieruchomości i duża powierzchnia miasta. Poznań jednak bardziej komfortowy bo gdziekolwiek chciałbym jechać to jest po prostu bliżej. Niby możliwości imprezowania gorsze, ale znowu aż tyle nie imprezuję żeby to wpływ miało.
@zanzi: Nie wiem, który lvl i czy bierzesz za gotówe za dużo zmiennych aby coś doradzać, czy kupujesz przy metrze jaka linia, czy robisz na domaniewskiej czy przy rondzie daszyńskiego, bo po znajomych wiem, to żeby tańczyć w Warszawie trzeba robić zdalnie, a jak już zarabiają tyle, że mogą sobie na to pozwolić to nie chce im się przepychać z motłochem wydaje mi się, że wiele osób myśli podobnie dlatego jak
@Antiax: @zanzi to jest kwestia tego, czy potrzebujesz maksymalnej jak na polskie warunki metropolii, czy niekoniecznie. Chodzi o klimat, każde miasto ma swój. Im mniejsze, tym bardziej robi się swojsko. Moja tolerancja na swojskość jest zerowa, dlatego ciężko mi się dostosować do życia na wsi pod Warszawą ( ͡° ͜ʖ ͡°) brakuje mi klimatu wielkiego miasta i pełnej anonimowości.