Wpis z mikrobloga

Gdybyś miał możliwość mieszkania w jednym z tych dwóch miast i wziącia kredytu na chatę, to co byś wybrał? Cena to ok 500k cebulionów, a wiadomo że Wawa jest droga więc trzeba iść na pewne ustępstwa. Jednak czy warto?

Wybierz mądrze, cena ta sama

  • 35m2, Poznań, 3,5km do centrum, pierwotny 74.0% (276)
  • 25m2, Warszawa, 7km do centrum, wtórny 26.0% (97)

Oddanych głosów: 373

  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zanzi: Nie musi być za euro ale no polska ma geograficzny CAP, który się trochę poluzował podczas pandemii, ale no podtrzymuje, że w Wawie pracując na miejscu za złotówki dużo więcej nie zarobisz niż na zdalniaku w hiszpanii czy Pćimiu ale będziesz miał #!$%@? koszty. Plus obczaj czynsze w 25m2 nie powinno być tragedii ale w np. prlu 60m2 to często czynsze są 1200- 1500pln plus prąd gaz.
  • Odpowiedz
  • 0
@barber-barberski: Tylko że w takim Poz mogę obniżyć koszty życia w w Hiszpanii to będe miał ceny jak w Wawie bo tam pewnie kawalerki w rozsądnej lokalizacji nad wodą pewnie chodza po 600euro+
  • Odpowiedz
  • 0
@Pomruczenie: akurat nie jem makaraonu, ale jako biedak to raczej Poznań chocby z tego powodu, że dziewczyny w Wawie pewnie mają kosmiczne wymagania, a w Poz troche mniejsze xd
  • Odpowiedz
@zanzi: nah 6k pln z m2, teraz trochę więcej z lobby i ochroniarzem. Obok Alicante ale no to ma plusy i minusy, temat trzeba zgłębić bo wiem, że jak nie masz klimy i okien podwójnych to zimą pizga, latem nie możesz zrobić remontu bo psujesz sąsiadom dochód z wynajmu, każdy remont musisz zgłosić do urzędu i płacić podatki od remontu, i często niepozwala gmina napełnić basenu latem bo hiszpania ma
  • Odpowiedz
@zanzi: To leć do Turcji tam laski same skaczą na qtasa ( ͡° ͜ʖ ͡°). Plus są ludzie którzy naprawdę lubią tego typu urodę bo w większości mają urodę z rzeźby antycznej tylko czarne oczy i cały rok opalona. W Stambule nowe budo wynajmiesz za 1200zł z opłatami 60m2.
  • Odpowiedz
  • 0
@barber-barberski: Ale tam to się boję że mnie pokroją ciapaki xd Patrzę teraz na te mieszkania. Kawałek od Alicante rzeczywiście te ceny to poniżej 100k euro a metraże po 40-60m2 rzeczywiście tanio aż człowiek się zastanawia czy to nie jest zły pomysł, bo jednak klimat przyjemniejszy
  • Odpowiedz
@zanzi: Z Łodzi kursują tanie loty do Alicante, pewnie z innych miast również, z ciapakami to bym nie przesadzał tylko pojechał z plecakiem bo turcja jest duża, a stambuł leży w części europejskiej nawet dziewczyny są jaśniejsze pytam takiej czemu ty taka jasna? A ta że no bo ma geny z bułgarii grecji i skądśtam i że tacy ciapacy ciapacy to zazwyczaj daleki głąb turcji. Popatrz nawet na to w
  • Odpowiedz
  • 0
@barber-barberski: Ja wiem że to jeszcze jako tako jak na Turcję, ale to miasto jest tak przytłaczająco wielkie a do tego obcy język że nie wierzę żebym czułsię komfortowo
  • Odpowiedz