Wpis z mikrobloga

Gdybyś miał możliwość mieszkania w jednym z tych dwóch miast i wziącia kredytu na chatę, to co byś wybrał? Cena to ok 500k cebulionów, a wiadomo że Wawa jest droga więc trzeba iść na pewne ustępstwa. Jednak czy warto?

Wybierz mądrze, cena ta sama

  • 35m2, Poznań, 3,5km do centrum, pierwotny 74.2% (276)
  • 25m2, Warszawa, 7km do centrum, wtórny 25.8% (96)

Oddanych głosów: 372

  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zanzi: Dobrze śmigają po angielsku, just be more openminded a ich dziewczyny są jak nasze laski, na początku lat 2000, dla nich jesteśmy Westy bo EU. Nie karzę ci przecież pracować w lokalnej piekarni za Liry.
  • Odpowiedz
@zanzi: No mówię jak jesteś fairskin i coś tam ćwiczysz to będzie lux ( ͡° ͜ʖ ͡°), najlepszy mix to dziewczyna wyemancypowana z arabskiego kraju, z zielonymi oczami. Odrazu ci zniknie ta percepcja, że jak nie kupię mieszkania w Warszawie to nic nie osiągne bo za 20 lat to cała polska to będzie jedno megacity z 20milionami mieszkańców.
  • Odpowiedz
  • 0
@barber-barberski: wgl w takiej Turcji to raczej tylko wynajem bo poza UE to raczej strach kupować cokolwiek, a wiem że tam też są regiony gdzie ludzie kupują bo tanio i ciepło
  • Odpowiedz
@zanzi: Ja bym przede wszystkim kupował poza UE, i patrzył jak się sytuacja rozwinie, bo siedzenie w środku kiedy raz miesiącu wymyślają nowe regulacje z jakimiś chorymi dedlajnami. Żeby tylko mieszkania były droższe,oprócz miejscowego planu zagospodarowania dla całego kraju, teraz ma wjechać coś takiego, że jeśli twój dom nie jest zero emisyjny będziesz miał wyższe podatki. Więc bycie 1 nogą poza polską bez juryzdykcji EU w kraju rozwijającym, który nie
  • Odpowiedz
@zanzi: Główne zalety stolicy:
- rynek pracy dramatycznie lepszy od Poznania
- metro i ogólnie komunikacja miejska
- lotnisko i dużo połączeń

Te 10m2 metrażu to warte jakieś 150 - 200 tys. zł, więc naprawdę to niewiele w relacji co stolica oferuje.
  • Odpowiedz
  • 0
@cyk21: ale w Poz standard dużo lepszy w tej cenie + bliżej do centrum, a Wawa to zawsze będzie niski standard chyba że się wyłoży więcej siana i kupi te 40m za 800k
  • Odpowiedz
@zanzi: Spoko, ale mi Poznań przeszedł jak trzeba było znaleźć pracę za odpowiednie wynagrodzenie. Ale jak dla pytającego rynek pracy nie jest tak istotny to ok.
  • Odpowiedz
@zanzi: 326 ofert dla mieszkań na terenie Gdańska o powierzchni większej niż 40m2 i cenie niższej niż 500k. Od strzała znalazłem trzy mieszkania w odległości 3,6-4,2km od Mariackiej. Jak się ktoś zaangażuje to będzie miał albo bliżej albo taniej.

Można też mieszkać w Gdyni i dojeżdżać do roboty 12km (w Gdańsku jednak jest najwięcej korpo ofert, chociaż Sopot w drugą stronę też do rozważenia), to nie jest odległość.

Nie wiem
  • Odpowiedz