Wpis z mikrobloga

Ostatnio trochę mniej śledzę politykę (polecam), ale dowiedziałem się, że Jastrząb został wzięty na celownik, a Tusk zapowiedział, że Glapę czeka Trybunał Stanu. Jest mi z tego powodu bardzo przykro.

Czy ja dobrze rozumiem, że Platforma cynicznie przypisała sobie obniżenie inflacji w mediach społecznościowych, Kierwiński coś #!$%@?, że Jastrząb nie dbał o wysokość inflacji, a omawiany człowiek, który de facto jako jeden z nielicznych polskich urzędników zrobił swoje, zostanie ukarany tylko dlatego, że nie jest z nowego obozu rządzącego? Pomimo medialnej nagonki i plucia jadem "ekspertów", że czeka nas druga Turcja, Glapa z ekipą ich decyzjami sprawili, że inflacja spadła poniżej 3 proc., a dolar na stałe wrócił w okolicę 4 zł. To są łatwe do zweryfikowania fakty.

Decyzja o ścięciu jastrzębiej głowy to niepotrzebny idiotyzm, który zemści się na nowym rządzie. Przykro mi, że wystarczyło kilka miesięcy, żeby okazało się, iż chęć politycznej zemsty i żądza spalenia czarownicy jest u tej ekipy silniejsza niż zdrowy rozsądek.

#polityka #nbp #nieruchomosci
Tywin_Lannister - Ostatnio trochę mniej śledzę politykę (polecam), ale dowiedziałem s...

źródło: 000ISXUY1VEDLVOR-C116-F4

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: Glapę odwołają za złamanie ustawy o NBP i finansowanie długu publicznego. Będzie się bronił że to quantitative easing i tak się robi na zachodzie, ale u nas konstytucja tego zabrania i wybieg z pośrednictwem państwowych banków jako obejściem tego zakazu nie przejdzie.

Cóż - tak się kończy działanie na polityczne zamówienie.
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister weź ty nic nie pisz o zwalczaniu inflacji przez Glapę, bo ona zaczęła rosnąć jeszcze przed covidem w 2020 roku, a pierwsze podniesienie stop miało miejsce w październiku 2021, a jak to się potoczyło dalej odczuł i zbiedniał każdy Polak. Złoty zaczal umacniac się po wynikach wyborow w październiku.
  • Odpowiedz
@MichauDelendaEst: dokładnie się dowiem jak będzie dokument publiczny co Tusk przygotowuje. z tego co media podają to ma chodzić o brak niezależności, działania na korzyść polityczna czyli właśnie to co chciał Belka ogarniać Sienkiewiczowi
  • Odpowiedz
@Tywin_Lannister: typowa manipulacja, gdzie rzuca się parę faktów by wiarygodnić teskt. Jeszcze napisane jak dla debili by sprawdzili wybrane fakty, a nie całą resztę o której napisałeś.
  • Odpowiedz