Wpis z mikrobloga

#thermomix #blener Żona męczy mnie o zakup thermomixa. Cena powiedzmy jest do przełknięcia - sam potrzebuje dobry blender do kruszenia lodu / robienia hummusu / szejków, a to już wydatek lekko 2.5k - 3k (mam obecnie Boscha za 500 zł i to niestety niezłe gówno - planowałem kupić Blendtech'a albo Kuvings'a).

Dodam, że do ciast mam KitchenAid'a + mamy w domu piekarnik parowy, więc spora część reklamowanych funkcji jest nam niepotrzebna i zastanawiam się czy jest sens to kupować.

Czy macie jakieś ciekawe odkrycia w kontekście tego urządzenia, które dla was były game-changerem, o których tu nie wspominam?
  • 5
@jayandrew: Jest tu mnóstwo psów, którzy się z tego urządzenia nabijają, także raczej nie dostaniesz pochwał. Ode mnie jedna rzecz. Wstawiasz żarcie i w tym czasie idziesz z psem na spacer, wziąć prysznic, do kibla, czy nawet dmuchnąć żonę. To jest bulwa złoto. Nie musisz nic mieszać, zastanawiać się jaki gaz ustawić, jaką temperaturę, co najwyżej musisz raz na kilka minut coś dodać.
Nie zrobisz każdej potrawy, bo TM Ci kotletów
@jayandrew: game-changerem na pewno nie, chociaż... kiedyś żarłem tylko sklepowe jedzenie samemu nie chciało mi się uczyć gotować (a potrafiłem co najwyżej jajka usmażyć lub ugotować na twardo) zacząłem jednak używać TM i zminimalizowałem ilość gotowców, a i skill podskoczył..
za ciasta nigdy bym też się nie brał, a tutaj wrzucasz klikasz dalej i samo wychodzi, więc nie ma raczej opcji, że #!$%@? siano na składniki, poświęcisz czas a na koniec
@jayandrew: Też mam Kitchenaida i jest lepszej jakości niż TM, nadal piekę w nim ciasta, bo Tm nie ubije tak dobrze bitej śmietany czy białek i jest mniej wygodny na tym polu. Służy mi jednak jako kuchenny pomocnik i do codziennego gotowania śniadań i obiadów.
@dict
Moim zdaniem to jest największa zaleta TM. Dzisiaj na przykłąd wrzuciłam do Tm składniki na owsiankę i mogłam w tym czasie zawieźć dziecko do przedszkola
@jayandrew nie mam tego kitchen Aida ani piekarnika parowego, ale mam thermomixa. Lewy w kuchni nie jestem i z przepisem ugotuje bardzo dużo, ale thermomixa tak ułatwia wszystko że będę go polecał każdemu. Według mnie jeśli ktoś narzeka na tm6 to poprostu go ma ale z niego nie korzysta albo go poprostu nie ma bo uważa że te 6.5k za blender to za dużo ;)@