Wpis z mikrobloga

#gielda Trumpik deklaruje, że będzie bronił Polski a USA nie wyjdą z NATO. Powinno to uspokoić zagranicznych inwestorów i kaska zacznie napływać do wigusia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 10
  • Odpowiedz
@spinor:
Trump powiedział prawdę w styczniu 2024 w prywatnej rozmowie z von der Leyen:
USA nie pomogą Europie w razie konfliktu. Musisz zrozumieć, że jeśli Europa zostanie zaatakowana, nigdy nie przyjdziemy wam z pomocą, by was wesprzeć - miał ostrzec przewodniczącą KE ówczesny prezydent USA.

To co mówi Trump w marcu 2024 to jest zwykła ściema
Nikt w Europie nie wierzy temu oszustowi
  • Odpowiedz
@zaq22 nie zrozum mnie źle, nie jestem wyborcą Trumpa bo bliżej mi do lewa niż prawa. Ale jeśli uważasz, że wiesz kiedy jeden z najważniejszych polityków na świecie mówi prawdę, a kiedy kłamie. To raczej nie podałbyś o tym na mirko, tylko wyciągał grube miliony z amerykanskiej giełdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Bomfastic:
Nie zrozum mnie źle ale tu nie chodzi o 100% pewność ale raczej o duże prawdopodobieństwo.
Przed covidem kilka lat temu spotkałem kolegę z klasy z liceum który zaproponował mi sprowadzenie dla niego auta z Holandii.
Trochę się znam na lakierowaniu aut i widzę kiedy było powypadkowe ale dobrze zrobione.
Pojechaliśmy do Holandii żeby sprowadzić dla niego samochód, następnie palimy zioło w klubie i on mi mówi że w sumie
  • Odpowiedz
@zaq22 wspaniała historia, która nie ma nic wspólnego z polityką i tym co politycy mówią żeby osiągnąć jakieś cele. Myślisz, że Trump nie mógł przewidzieć tego, że to co powie w prywatnej rozmowie może wyciec do opinii publicznej? Masz pewność, że to co myślisz, że powiedział tak właśnie brzmiało? Wiesz jaki był kontekst całej rozmowy? Nie mówię, że się mylisz, po prostu jest różnica między tym co kolega mówi prosto do twoich
  • Odpowiedz
@Bomfastic:
Tu dochodzimy do ciekawego sporu.
Kogo można łatwiej oszukać: Ciebie czy mnie bo każdy oszukiwany myśli że nie jest oszukiwany.
Dlatego kocham giełdę ponieważ ci którzy chcą kupić oszukują że papier nie jest nic warty.
Paradoks: Ci którzy chcą kupić twierdzą że to co chcą kupić nie jest nic warte.
Ci którzy chcą sprzedać oszukują że papier którego chcą się pozbyć będzie jeszcze drożał.
Giełda weryfikuje ludzi którzy dają się
  • Odpowiedz
@zaq22: i co by taki screen z giełdy dowiódł? Jeśli mam na giełdzie 5k, które aktualnie pokazuje +200% to znaczy, że jestem dobry, czy że mam farta? A jeśli mam 500k i aktualnie -30% to dałem sie oszukać czy nie? A co jeśli mój portfel składa się wyłącznie z stabilnych ETF?
  • Odpowiedz