Wpis z mikrobloga

Chciałbym wypłacać co jakiś czas pieniądze zarobione na allegro na konto revolut.
Czy skarbówka będzie miała wgląd w moje konto revolut i normalnie muszę płacić podatek od działalności nirejestrowanej?
Trochę mi się to nie uśmiecha, ponieważ z powiedzmy zarobionych 2 tysięcy, na czysto wyjdzie mi około 1000, więc odjąć podatek wyjdę prawie na zero
Może są jakieś inne rozwiązania?
#revolut
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@szucharles a czy w działalności nirejestrowanej limit 75% minimalnej krajowej tyczy się przychodu, czy dochodu za dany miesiąc? Szukam odpowiedzi i nie mogę znaleźć
  • Odpowiedz
@Sebawrk: obecnie zarówno PayU jak i Przelewy24 akceptują do wypłat konto Revolut, ale jedynie zagraniczny format rachunku, dlatego jeżeli chcesz wskazać konto Revolut, to musi to być rachunek zagraniczny. W kwestiach podatkowych nie udzielamy wsparcia.
  • Odpowiedz
@Sebawrk: a jak to się nazywa? Przychód czy dochód nierejestrowany? ( ͡~ ͜ʖ ͡°) W PIT masz rubrykę, gdzie możesz też dodać koszty prowadzenia działalności. Z tego co wiem, w tym roku mają wejść w życie zmiany w tym dochodzie - limit ma być rozłożony na cały rok, a nie na miesiąc.
  • Odpowiedz