Wpis z mikrobloga

@AryanWonderBoi: podejrzanie dobra bym powiedzial. Wykonawca wszystko zalatwia lacznie z geodeta, kierbudem, koparka, szalunkami? Jesli tak, to mocno bym przeswietlil umowe i zestawienie materialow, bo nie widze tu zbytnio marzy dla wykonawcy (no chyba, ze robi to do portfolio ( ͡° ͜ʖ ͡°))
Raz dostalem podobna wycene i okazalo sie, ze trafilem na walek. W kosztorysie za pierwszy etap (stan 0) mialem 60% calej kwoty (a dom
@AryanWonderBoi: powodzenia jak się uda. Co z instalacją hydrauliczną i elektryczną? Jak elewacja potrafi kosztować 100zl za mkw a będziesz miał z 300mkw już nie mówiąc o tynkowaniu ściany i ich gładzeniu z 50zl mkw a tu masz 160 sufity i mniej więcej z 300mkw ścian.
@hszan: Kierownik po mojej stronie. Jesteśmy umówieni na 4k. Git?
Geodeta po mojej stronie, póki co jedynie 1k za mapke do celów projektowych. Ujdzie?
Sprzęt całkowicie po stronie ekipy.
Nie ma szans na przekręt czy scam. Ekipa jest z okolicy, dość dużo działają u nas w regionie i mają dobre opinie. Natomiast i tak chciałem sie rozeznać czy takie ceny są okej- po prostu nie ogarniam rynku a nie chcę się
@el3m: @AryanWonderBoi opowi wychodzi 400 zl za m2 robocizny. To jest bardzo niska stawka nawet w systemie pojedynczych zlecen. Jak chlopaki ogarniaja wszystko lacznie z materialami i koparkami, to juz w ogole cena kosmicznie niska. Nie widzialem, zeby nawet na Podlasiu mial ktos takie ceny.
@el3m kiedy sie budowales? Robocizna poszla mocno do gory.
tak, nie chce rzucać jakoś obecnie ile wychodziło ale ok 200m2 jeśli dobrze pamiętam


@AryanWonderBoi: wez dawaj znac jak bedzie sie toczyla budowa ta ekipa, bo robocizne masz bardzo tanio, a materialy po cenach ze skladu - jak ekipa znana, to zaklepuj termin.
Cene kierbuda ciezko okreslic, bo nie wiadomo ile razy pojawi sie na budowie. Jak nigdy, to drogo. Jak kilka razy, to w normie.
Wiekszosc wycen mialem na zasadzie