Wpis z mikrobloga

Wyskoczył mi jakiś quiz motoryzacyjny na stronie Radia Zet, w tym pytaniu mają chyba błąd, rondo to nic innego jak skrzyżowanie równorzędne, normalne rondo nie ma znaków i ten kto wjeżdża na rondo ma pierwszeństwo, bo nadjeżdża z prawej strony :) zasada prawej ręki. Czyli pierwszeństwo ma zawsze osoba, która wjeżdża.

Gdy rondo ma znaki A-7, obecnie to prawie wszystkie, to wtedy mają rację.

Raczej zaznaczyłem dobrze, a według nich źle.

#motoryzacja #prawojazdy
DRESIARZZ - Wyskoczył mi jakiś quiz motoryzacyjny na stronie Radia Zet, w tym pytaniu...

źródło: 2024-03-18 21.09.41 77a896762735

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@DRESIARZZ to tylko quiz na stronie radia zet. Dla znacznej większości kierowców rondo, to rondo ze znakiem "ustąp", stąd ten skrót myślowy. Zresztą ile tych noramlnych rond jest w kraju? Pewnie można je policzyć na palcach jednej ręki
  • Odpowiedz
  • 0
@CommanderStrax: Nie no ronda są różne, co najmniej 4 przykłady:
- rondo czyli skrzyżowanie równorzędne
- rondo które ma znak A-7 czyli pierwszeństwo ma samochód znajdujący się w rondzie
- rondo sterowane światłami staje się normalnym skrzyżowaniem ze światłami, np. rondo Śródka bez świateł w rondzie, tam skręcając w lewo na zielonym musimy ustąpić jako zjeżdżający samochodom jadącym prosto, jak padną światła to działają znaki A-7 i wtedy zjeżdżając już mamy
  • Odpowiedz
@DRESIARZZ ale zdajesz sobie sprawę, że tego quizu nie układał żaden ekspert, a tak durne pytania (z tego co pamiętam) nie występują na egzaminie teoretycznym. Chodzi wyłącznie o to, aby ilość wyświetleń na stronie się zgadzała. Zmierzam do tego, że to tylko durnowaty quiz i tylko ktoś bardzo nieodpowiedzialny i nierozsądny (delikatnie mówiąc) uzna go za istotny element przygotowania do egzaminu
  • Odpowiedz
Rondo jako rondo to zawsze pierwsza opcja


@DRESIARZZ: nie do końca. Rondo to skrzyżowanie o ruchu okrężnym więc musi być oznaczone odpowiednim znakiem. Jeśli go nie ma to jest to zwykłe skrzyżowanie. Możesz mieć infrastrukturę zrobioną tak, że sugeruje ruch okrężny, a jednak nie jest to ruch okrężny i masz pierwszeństwo jadąc prosto.
Krupier - >Rondo jako rondo to zawsze pierwsza opcja

@DRESIARZZ: nie do końca. Rondo...

źródło: FireShot Capture 1439 - 30 Topolowa – Mapy Google - www.google.com

Pobierz
  • Odpowiedz