Wpis z mikrobloga

Jeden murzyn co przynosił badziewie nawywijał jakieś cuda wianki z kradzieżami i nożami i go zgarnęła policja. Dostawy złomu maleją.

Prócz tej rewelacji mam inne- wczoraj dłubnąłem damkę Michelin. Tylne kółko udało się poskładać i o dziwo nie ma dużych luzów. Godzinę siedziałem z kluczem, malutkim młotkiem i śrubokrętem żeby to prosto dokręcić. Smaru też nie żałowałem na gwint wolnobiegu. Powolutku puk puk z jednej strony, puk puk z drugiej- i jakoś się udało.

Potem zabrałem się za suport i ogólnie napęd. I tu pojawiły się problemy x) Mimo, że rower nie zajeżdżony, nie zardzewiały- klin ośki siedzi jak zaspawany. Waliłem młotkiem przez przedłużkę, ale jedyne co osiągnąłem to sklepanie gwintu klina tak że oparł się o korbę xD

Reszta opisów i zdjęć w komentarzach.

#biedatech (tag na mój złom) #rower #rowery #starerowery #michelin
DonRzoncy - Jeden murzyn co przynosił badziewie nawywijał jakieś cuda wianki z kradzi...

źródło: IMG_20240317_114217

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
No i ulepiłem. W widoczną przestrzeń nie wszedł już ani jeden śrut- więc myślę że to "luz techniczny" czy coś. Tak ma być.

Podczas składania wypadły tylko dwa, ale odchylając zębatkę udało się je wcisnąć z powrotem bez rozbierania :)
DonRzoncy - No i ulepiłem. W widoczną przestrzeń nie wszedł już ani jeden śrut- więc ...

źródło: IMG_20240317_112446

Pobierz
  • Odpowiedz
@DonRzoncy:
Z jednej strony sam bym se zajrzał do swojego gruzu w piwnicy. Prawdziwego gruzu, a nie jakiegoś francuskiego czy włoskiego cacka prawie w komplecie :P
A z drugiej strony, jak już widzę te relacje, to jestem ukontentowany i już mnie nie ssie do tracenia czasu. Chłop kręci żebym ja nie musiał
  • Odpowiedz
  • 1
Z jednej strony sam bym se zajrzał do swojego gruzu w piwnicy. Prawdziwego gruzu, a nie jakiegoś francuskiego czy włoskiego cacka prawie w komplecie :P


@Schizotypoidal: Zaglądaj, zaglądaj- samo się nie zrobi. Mam sporo zaległości z polskimi rowerami, ale na razie robię to co mogę sprzedać żeby trochę miejsca zwolnić. Nie mam gdzie tego pchać już po prostu, a i hajs też potrzebny. A tu jeszcze następny typ się zadeklarował że
  • Odpowiedz