Wpis z mikrobloga

Mirasy. W Porto wypożyczyłem auto w Centauro, za które wcześniej zapłaciłem przez booking. W regulaminie pozwalali zapłacić kaucję 1600 euro kartą debetową lub kredytową. Na miejscu nie pozwolono użyć revoluta (lol). Użyłem karty debetowej PKO BP. Oczywiście zablokowano mi kasę po jakimś durnym/niekorzystnym kursie. Czy przy odbiorze dostanę z powrotem odblokowaną kwotę czy odeślą mi 1600 euro na polske konto i kolejny raz stracę? #wypozyczalniasamochodow #banki #bankowosc #finanse #pkobp #booking
  • 4
  • Odpowiedz
@czecotam: z doświadczenia niestety z tym jest loteria. Najczęściej blokada schodziła u mnie bezkosztowo ale zdarzyło się obciążenie i uznanie karty po niekorzystnych kursach.
  • Odpowiedz
  • 0
@czecotam: jeśli transakcja zostanie anulowana, blokada automatycznie wygaśnie po upływie 7 dni od daty jej utworzenia - wtedy konto nie zostanie obciążone.
Jeśli konto zostanie obciążone (płatność pojawi się na historii rachunku) i wypożyczalnia zleci zwrot, to zwroty płatności na kartę Visa w walutach obcych są przeliczane przez organizację płatniczą Visa na PLN według kursów stosowanych w dniu ich dokonania.

Jeśli planujesz płatności w walutach obcych, polecamy nasz pakiet walutowy 3w1:
  • Odpowiedz