Wpis z mikrobloga

Jakie kwalifikacje są najbardziej poszukiwane w wojsku w czasie wojny? Kogo jest najmniej w porównaniu do zapotrzebowania. Wiadomo, że najwięcej potrzeba piechoty, ale też potrzebne kwalifikacje nie są wysokie, więc można takich żołnierzy pozyskać dużo. Pilotów myśliwców jest bardzo mało, ale myśliwców też jest mało. Kierowców z kategorią C jest chyba sporo. Pilotów dronów jest pewnie zbyt mało, ale być może można szybko kolejnych wyszkolić. Kto w czasie wojny jest najbardziej poszukiwany?

#wojna #ukraina #rosja
  • 10
  • 0
@fukinloner: Właśnie chodziło mi nie o stopnie wojskowe, a o formalnie potwierdzone kwalifikacje, że tak powiem, manualno-techniczne.

(niezależnie od ilości czasu potrzebnego na ich zdobycie - dlatego piszę na przykład o umiejętności pilotażu myśliwca).
  • 0
znajomość systemów telekomunikacyjnych/teleinformatycznych

@fukinloner: Też myślałem podobnie i byłem ciekawy czy ktoś to napisze. Więc to właśnie takie kwalifikacje są chyba najbardziej poszukiwane. Myślałem jeszcze o kryptografii.
@ranking: co co mówią w jakim kolwiek innym języku niż angielski. Ci co umieją obsługiwać drony lub inne bezzałogowce, ci którzy ogarniają telekomunikację, cynerbezpiespieczenstwo (tutaj szeroko używam tego pojęcia) budownictwo szczególnie mostów. Jest tego od groma i idzie znaleść swoją niszę i misję do zrealizowania.