Wpis z mikrobloga

Mirki, pomóżcie mi podjąć decyzję, bo po głowie mi chodzi #!$%@?ć mojego laptopa, lenovo legiona (kupiłem go kiedyś jak jeszcze wyjeżdżałem za granice) z rtx 2060 i kupić steamdecka oled. Głównie za tym przemawia fakt, że nie mam typowo stanowiska pod granie i wolę sobie poleżeć na kanapie niż siedzieć na krześle przed laptopem, a zdecydowanie wolałbym pograć niż oglądać jakieś pierdoły na telefonie. Do ewentualnego przeglądania neta i jakiś tam domowych spraw w zasadzie mógłbym używać laptop służbowy. Jedyny minus jest taki, że lubię czasami zagrać w lola i tft, ale to też można rozwiązać z tego, co widziałem na yt, przez stacje dołującą SD, monitor, klawiaturę i myszkę. Tylko czy po prostu SD oled jest wart tej kasy i przejścia z laptopa gamingowego na niego?
#steamdeck #laptopy

steamdeck czy laptop?

  • steamdeck oled 75.4% (46)
  • laptop gamingowy lenovo legion rtx 2060, ryzen 7 24.6% (15)

Oddanych głosów: 61

  • 15
  • 0
@Golfinho: Dokładnie piszesz to, o czym myślę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Z nadchodzących gier w tym roku jedynie czekam na Dragons Dogma 2, Stalker 2, Vampire The Masquarade 2 i Manor Lords. Do kupienia mam jeszcze Persona 3 i Persona 5.

Jednak te gry, to odległa przyszłość (w zasadzie nie planuję nawet kupować ich w tym roku), bo mam około 260 gier na steamie po mojej niechlubnej
@Samowski Nawet się nie wahaj. Myślałem, że mnie już "granie" znudziło. Mam w domu PlayStation, gamingowego pc i laptopa do gier, aby grać w weekendy na działce lub w delegacjach. Nic mi się nie chciało odpalać. Wolałem serial na Prime czy coś. Odkąd mam Steamdeck okazało się, że przeznaczam na granie więcej czasu niż myślałem, że mam i nadal zostaje mi na inne rzeczy. Po prostu nie wiedziałem jak dużo go marnuje
@Samowski żal mi było kasy na Oleda. Wziąłem z olxa 64gb z kartą 512gb. Zamieniłem dysk na 1tb i jestem happy. Ekran jest naprawdę bardzo spoko. Żeby nie było, np. tv w domu czy smartfona mam z OLED więc wiem jaka to różnica. Jednak do SD wystarczy LCD ;)
@Samowski: Z cyklu gram w jakieś gry i polećcie mi konkretny sprzęt do grania.
Może warto pooglądać jakieś testy, recenzje?
Urządzenie można podłączyć większością przejściówek pod warunkiem ze nie jest to monitor Alienware.