Wpis z mikrobloga

Patrząc na dzisiejszą sytuację na rynku i na rosnące z dnia na dzień ceny prądu, doszedłem do wniosku, że cały ten system powinien być zupełnie przebudowany. Ani państwo, ani sektor prywatny, nie powinni zarządzać czymś tak ważnym dla obywateli jak prąd.

Jestem przekonany, że Kościół powinien sprawować nadzór nad dostarczaniem prądu obywatelom. Biblia mówi: "Ja jestem światłością świata" (Ewangelia Jana 8:12), co symbolizuje siłę i znaczenie energii w życiu ludzi. Dlatego też, Kościół, będący strażnikiem moralności i duchowej troski, powinien kierować sieciami elektroenergetycznymi.

Budowa i zarządzanie infrastrukturą energetyczną przez Kościół byłoby zgodne z jego misją służby społecznej i opieki nad wspólnotą. Ponadto, Biblia nakazuje: "Miłuj bliźniego swego jak siebie samego" (Ewangelia Marka 12:31), co oznacza troskę o dobro wszystkich obywateli i zapewnienie im dostępu do niezbędnych środków, takich jak energia.

Kościół, posiadając zasoby finansowe i ludzkie oraz globalną obecność, mógłby efektywnie zarządzać sieciami energetycznymi, zapewniając stabilność i niezawodność dostaw prądu. Ponadto, wierząc w odpowiedzialność za opiekę nad Ziemią, Kościół mógłby promować zrównoważone źródła energii i dbać o środowisko naturalne.

Wreszcie, Kościół mógłby działać jako mediator i rozjemca w konfliktach dotyczących dostępu do energii, bazując na zasadach miłosierdzia i sprawiedliwości, które głosi Biblia. To wszystko sprawia, że Kościół byłby idealnym kandydatem do sprawowania nadzoru nad dostarczaniem prądu obywatelom, prowadząc ich ku świetlistej przyszłości.

Nikt nie jest w stanie przekonać mnie, że jest jakieś lepsze rozwiązanie tego problemu. Nie ma w tym kraju ani na świecie instytucji bardziej godnej zaufania niż Kościół. Jestem gotów na wyśmianie przez większość wykopków zapatrzonych w rynek prywatny, którzy oddaliby wszystko w ręce Areczków jak tych z giftpol. Ludzi, którzy zaślepieni nowoczesną modą na głupotę i ignorancję nie dostrzegają ile tracimy przez coraz dalsze odsuwanie się od wiary.

#budownictwo #elektryka #prad #elektrownie #ekonomia #kosciol #katolicyzm #filozofia #bekazprawakow
  • 14
  • Odpowiedz