Wpis z mikrobloga

@Krunhy: w dół rozłącznik (ten potrójny po prawej u góry) wtedy spróbuj podnieść różnicówkę, jak zostanie to masz awarię w domu, trochę szukania co, jak dalej nie da się podnieść to kaszana do wymiany, wołać elektryka niech od razu różnicówkę 3 fazową najlepiej eatona przywiezie (to dość osobliwe urządzenia jako jedyne mają też miejsce na listwę u góry, bardzo wygodne w podłączaniu, ale wymiana na innego producenta to już inna sprawa
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@EnderWiggin @Smarek37 @wypokowy_expert

Trochę to zajęło musiałem kuchnię rozebrać. Z tyłu był zasilacz, który miał zmywarkę i lodówkę, gdy go odpiąłem dało się prąd włączyć znowu, ale po 5min bezpiecznik znowu zdechł.

Z okolicy piekarnika i płyty indukcyjnej dobiegał dziwny rzężący dźwięk i to chyba tam jest winowajca. Tylko dziwne, że to się #!$%@?ło jak było wyłączone.

Piekarnik i płyta są połączone do instalacji 3 fazowej "na druty". Nie wiem czy tam
  • Odpowiedz
  • 0
@wypokowy_expert: Zdech mi prąd w gniazdkach i chciałem sprawdzić czy jak włączę i wyłączę to się naprawi.

@EnderWiggin W ścinie mam jedno gniazdko i wystający kabel, dałem zasilacz olałem kabel i tak wpiąłem zmywarkę i lodówkę.
  • Odpowiedz
  • 2
@Smarek37:

Mam, wyłączyłem bezpiecznik od 3 fazy a resztę włączyłem.

@EnderWiggin @wypokowy_expert

Ale jest chyba całkowite wyjaśnienie zagadki, wylała mi się dziś woda z bidonu przy płycie i musiało przecieknąć na te druty. Może jak obeschnie będzie działać i obejdzie się bez elektryka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz