Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak racjonalnie rozmawiać ze współpracownikiem...? Pracuję wyłącznie stacjonarnie, już czwarty rok. Biuro, przy komputerze w pomieszczeniu, gdzie w sumie znajduje się 8 stanowisk. Całkiem fajny zespół, ale mamy jedną osobę, z którą zawsze jest problem w okresach, gdy ludzie częściej niż zwykle chorują. Otóż on nigdy nie bierze zwolnienia lekarskiego, tylko przychodzi do pracy nawet poważnie chory, a choruje zazwyczaj 3-5 razy do roku. Grypa, angina, RSV, zwykły katar, co popadnie. Rekord: 39,4 stopnie. Byliśmy w szoku, jak z taką temperaturą można funkcjonować inaczej niż w łóżku. Oczywiście zaraża innych. Oczywiście kierownictwo ma to gdzieś, a zna sprawę. Na nasze argumenty odpowiada konsekwentnie "nie stać mnie, żeby otrzymywać 80%" pensji za te kilka-kilkanaście dni w miesiącu. Czy poza standardowym wykopowym "zmień pracę" jest jakieś inne rozwiązanie? Lubię tę pracę, są naprawdę fajni ludzie (poza tym typem, chociaż on też jest ok gdyby nie te odpały z przychodzeniem chorym do pracy), nie chcę jej zmieniać, ale sam już się kilka razy od niego zaraziłem i wkurza mnie, że nie da się rozsądnie trafić do niego.

#praca #pracbaza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 3
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

Co w takim przypadku może zrobić pracodawca? Szkoły są różne: niektórzy eksperci uważają, że pracodawca może, czy wręcz nie powinien dopuścić pracownika do pracy, jednocześnie żądając, by chory udał się do lekarza. Jako uzasadnienie takiego działania wskazują obowiązek pracodawcy do organizowania procesu pracy oraz konieczności zapewnienia przez pracodawcę bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, w myśl art. 15 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Dajesz mu maseczkę w każdy taki dzień z prośbą, że jak chce pracować w pokoju to ma założyć i nie zarażać innych skoro jest chory. Jak to nie pomaga to skarga do menago, po 3 nieudanych interwencjach menago skarga do instancji wyżej.
  • Odpowiedz