Wpis z mikrobloga

@belgo_freight: 8 lat czekałeś na paszport? Czemu tak długo? Standartowa procedura, czy jak? W Irlandii, gdzie mieszkam teraz czas oczekiwania do jakiś 2 lat na citizenship i paszport dostajesz od razu. Kiedyś to nawet w pół roku można było sprawę ogarnąć
  • Odpowiedz
@belgo_freight: gratulacje :) a jakie są zalety posiadania paszportu a nie tylko dowodu E+? Oprócz wątpliwej przyjemności obowiązkowej obecności na wyborach? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@Hobb ja lubię głosować więc dla mnie żaden problem. Różnic dużych nie ma, dzieci dostały obywatelstwo automatycznie (uważają się za Belgów btw) chyba symulacja przyszłej emerytury jakąś wyższa.
  • Odpowiedz
Jak masz dzieci to faktycznie lepiej mieć paszport, no i fajnie, że dostały swoje automatycznie :) genialna sprawa z mieszkaniem w Belgii, szczególnie ze względu na ilość języków w których Twoje dzieci będą się porozumiewać (ʘʘ) muszę doczytać o emeryturach, dzięki za wspomnienie o tym, bo nie wiedziałam :)
  • Odpowiedz
  • 0
@Hobb córka mówi w NL, rozumie i próbuje mówić po Polsku, rozumie ukraiński, rozumie piąte przez dziesiąte angielski a ma dopiero 6 lat. Za 3 lata zacznie francuski w szkole chociaż już dziś pyta jak coś powiedzieć w tym języku. W gimnazjum będzie musiała wybrać kolejny język tak więc trochę ich będzie .
  • Odpowiedz
@belgo_freight: super! Zawsze tym dzieciom trochę zazdroszczę tej szansy jaką dostają (ʘʘ) ale też w Belgii jest wysoki poziom nauki jeśli chodzi o języki. U mnie w szkole był niemiecki (jako dodatkowy) chyba z 5 lat, plus oczywiście angielski, ale poziom tych języków był pożal się Boże niestety (,) gdyby człowiek sam nie ogarnął to ani me ani be.. fajnie też, że Twoja
  • Odpowiedz