Wpis z mikrobloga

Widzę, że LPP dzisiał temat numer jeden, i wyczekiwanie jakie to szorty zapiął fund.
W takim razie, może zrobię mała reklamę serwisu który jakiś czas temu zrobiłem i nawet dalej coś tam działa.
https://szorti.ovh. Można się zapisać do powiadomień jak coś się zmieni w KNF na szortach. Wysyłam emaile, po koleżeńsku. Tak wygląda przykładowy email który dostajecie:

ps. Zaznaczam, że trzeba sprawdzać spam lub oznaczyć że to nie jest spam.
Jak coś to zapraszam.

#gielda
jmp_eax - Widzę, że LPP dzisiał temat numer jeden, i wyczekiwanie jakie to szorty zap...

źródło: Screenshot 2024-03-15 145301

Pobierz
  • 12
  • 0
@KrowkaAtomowka: Parsuje strone KNFu i też z ich CSV'a, ale przetrzymuje ostatnią zmianę... bo KNF pokazuje tylko czy ktoś jest czy kogoś nie ma na szortach, a historie trzeba samemu sprawdzać czy i na co się zmieniło, więc zrobiłem dla siebie newsletter i udostępniłem w formie strony bo może komuś się przyda.
@jmp_eax: a nie możesz tego po prostu wyświetlać na tej stronie co się ostatnio zmieniło zamiast słać maile? Możesz te maile zrobić jako dodatek, ale chyba możesz to wyświetlać co wysyłasz.
@jmp_eax: hej jak rozumiec Twojego mejla jak jest napisane : quebResearch zmeniszyl pozycje na pepco z 0.5 na 0 ?

czy to znaczy tak doslownie ze mial pozycje buy i ja zamknal ?
czy ze wszedl w shorta ? a moze ze wlasnie zmniejszyl szorta ?

tak samo AQRCapital zwiekszyl pozycje na dino z 0 na 0.5 czyli ze zaczal shortowac czy ze wlasnie kupil akcje ?
  • 0
@KrowkaAtomowka: Odnośnie PEPCO... zmniejszył pozycje z 0.5 (czyli miał 0.5% szortów) i zmniejszył na 0...to znaczy że zamknął część szortów i schował się poniżej progu 0.5%. Nie można określić ile dokładnie ma ale ma poniżej 0.5%.

Jeśli fund zmniejsza pozycje do znaczy że zmniejsza pozycje szortującą, więc odkupił akcje z rynku w jakiś sposób. Jak ktoś zwiększył pozycje szort to znaczy że dołożył szortów.

Jak AQRCapitał zwiększył pozycje na DINO z