Wpis z mikrobloga

#rekodzielo #majsterkowanie
Gdyby kogoś zastanawiało jak naprawić kubek. Ukruszyłem kubek jak na pierwszym zdjęciu. Ubytek zalepiłem masą epoksydową MILLIPUT SUPERFINE WHITE, zostawiłem na ok. 15h (sen + praca) i zeszlifowałem do pożądanego kształtu. Użyłem papieru o gradacji 400 do nadania kształtu i papieru o gradacji 2500 do wygładzenia na szkło.

Z minusów jest widoczna różnica w odcieniu, pewnie można się bawić w dodawanie barwników, ale mi na tym nie zależało.

Naprawę oceniam jako udaną. Dodam, że masa jest bardzo solidna, zastyga na kamień. Skleiłem nią też element tapicerki samochodowej (taki plastik z wystającym dłuuuugim bolcem plastikowym, bolec się odłamał. Bolec przyłożyłem na miejsce, oblepiłem masą, zostawiłem do zastygnięcia, jest solidniejsze niż oryginał).
To nie jest reklama produktu, podejrzewam że dowolna masa epoksydowa zadziała tak samo. Ja po prostu szukałem sposobu na naprawę ulubionego kubka i trafiłem na to wideo na yt. Wpis dodaję, bo może komuś się przyda taka wiedza.
RopuchYtong - #rekodzielo #majsterkowanie 
Gdyby kogoś zastanawiało jak naprawić kube...

źródło: k

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • 0
kształt nie jest idealny, bo skończył mi się papier 400, a jestem leniwą bułą i nie chciało mi się iść po kolejny arkusz, a nie zależy mi aż tak na osiągnięciu ideału.
  • Odpowiedz
  • 1
@keep_movin: z 2 godzinki. Wiem że dałem dużo, ale wolałem dać za dużo niż za mało. Jak na pierwszy raz nie ma dramatu myślę. Włączyłem youtuba i tarłem powoli.

Jakbym miał papier mniejszej gradacji, np. 40, to pewnie by szybciej poszło
  • Odpowiedz