Wpis z mikrobloga

Witam, mam pytanie odnośnie Tribana, konkretnie model Triban 500. Pytanie czy da się tu wsadzić opony 35c, konkretnie myślałem o Continental Terra trail i terra speed. I drugie pytanie, co warto zmienić w tym rowerze, myślałem o korbie 2 rzędowej tylko nie wiem jakie przełożenia wybrać, chodzi mi o jazdę mniej więcej 60:40 szosa: szlaka i ubite żwiry. Myślałem o 50-34t np Shimano Sora. Czy są tu użytkownicy którzy robili upgrade swojego tribana? Będę wdzięczny za pomoc 😄

#triban #wykoptribanclub #szosa #gravel
krzjak28 - Witam, mam pytanie odnośnie Tribana, konkretnie model Triban 500. Pytanie ...

źródło: IMG_20240313_180509

Pobierz
  • 12
@krzjak28: zależy, która wersja 500, bo różne były. Ale ta wersja chyba przyjmowała max 35c więc powinno się udać.
Tylko korbę chcesz zmieniać czy coś więcej? Pewnie z tyłu by się przydało coś większego niż 25/28 nie wiem co tam teraz masz. Do tego przynajmniej klamkomanetka lewa. Jak podliczysz koszty to taniej może wyjść sprzedaż roweru i kupno używki 520 na sorze.
albin88 - @krzjak28: zależy, która wersja 500, bo różne były. Ale ta wersja chyba prz...

źródło: obraz_2024-03-13_204739461

Pobierz
@krzjak28: Ja do RC120 wsadziłem korbę FC-MT210 46/30T, a kasetę mam11-34. Spięło się to bez żadnej regulacji na przerzutce Sora RD-R3000 (Microshifta uwaliłem w lesie i musiałem wymienić) i taki zestaw jest całkiem sensowny w moim przypadku - dodało mi trochę lekkich biegów do użycia na piaskach czy podjazdach.
terra speed


@krzjak28: Te opony mają bardzo fajną, przyczepną miękką mieszankę, która świetnie trzyma w terenie i na asfalcie, ale na asfalcie znika w oczach, 2-3 tys. km w trybie szuter/asfalt i bieżnika na środku nie ma. Nie polecam na mieszaną jazdę, szkoda opony :) Poza tym jest świetna.
  • 1
@albin88: tak właśnie myślałem że gra nie warta świeczki, i lepiej odłożyć trochę gotówki, tego sprzedać i kupić coś na lepszym osprzęcie. W tej chwili jest wszystko fabryczne oprócz hamulców. Ten mój model to z 2017. Dzięki za pomoc
@brh77603: tylko to nie jest właśnie RC a zwykły 500, ale jak wyżej pisał kolega, 35 powinny wejść
@Arturq66 to uchwyt Spigen, kupiłem tylko dodatkowo case na swój telefon żeby zamontować
  • 0
@jszq: dzięki za propozycję, pomyślę nad takim rozwiązaniem.
@dybligliniaczek: a coś innego byś polecał do 35c maks? Myślałem nad Schwalbe jeszcze g one r oraz rs na tył, ale to już wyższy koszt, a póki co nie jeżdżę jeszcze jakoś super wyczynowo i długich tras nie robię
Myślałem nad Schwalbe jeszcze g one r oraz rs na tył, ale to już wyższy koszt


@krzjak28: Hmm, przecież Terra Speed kosztują ~200 zł więc te Schwalbe są tańsze chyba? Polecić za bardzo nie wiem, jeżdżę na 44 :) Może Panaracer GravelKing SS lub SK - wiem że są niezłe ale opinie są podzielone :)
Poza tym to że mało będziesz jeździł nie oznacza że musisz kupować budżetowe opony - wręcz
  • 0
@dybligliniaczek: własnie zestaw schwalbe prawie 500 stów a continental 320 :D więc chyba wezmę te Continental, sprawdzimy je, a 2-3 tys to i tak jak dla mnie spoko opcja, nie robię tyle w rok to na pewno
  • 0
@jszq: a jeszcze pytanie, czy Ty też masz/miałeś tribana 500? ja w swoim nie jestem pewien czy mam wolnobieg czy kasetę, nie miałem okazji demontować koła od kupna roweru w tamtym roku także nie sprawdzałem jeszcze
@krzjak28: Mam RC120 z ~2021, więc nie wiem co tam masz w swoim.
A co do opon - Terra Speed cudowna trakcja w terenie, ale na asfalcieznika w oczach tak jak pisano. Conti Racekingi spoko mi się trzymały, chociaż na piasku / błocie trochę brakowało przyczepności. Shwalbe Smart samy miałem też, głośne i bardzo przyczepne w terenie, ale jakość wykonania koszmarna, porwały się na rantach po może 2000km.
Teraz jeżdżę na