Wpis z mikrobloga

@klamovsky: na luzaku. Sypialnia salon i pokoj na silke/biuro/cokolwiek was kreci. Nawet bombelka zmiescicie, nie sluchaj madralinskich ktorzy twierdza inaczej. No chyba ze to jeden 34m pokoj w kamienicy z lazienka i kuchnia, wtedy malo pomieszczen troche :)
  • Odpowiedz
@klamovsky: Sąsiedzi obok mieszkają tak 2+2 i żyją. Moim zdaniem metraż spoko, zależy jak ustawne, czyli czy 20 metrów nie odpada na jakiś przedpokój i korytarze.
  • Odpowiedz
lub druga łazienka z czapy (chociaż to można już przerobić na jakąś pralnie),


@makaronzjajkiem: Druga łazienka to must-have. Jedna z wanną, druga z prysznicem. Obie z sedesem - docenisz gdy zjecie coś podejrzanego albo gdy przygotowujecie się na imprezę i druga połówka okupuje łazienkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Czy 54m2 na dwie osoby to już git metraż czy chów klatkowy?


@klamovsky: Jeśli z tego łazienka ma mniej niż 14 metrów, to całkiem ok. Ja z narzeczoną mieszkałem na 48 metrach, ale brakło nam do naszych potrzeb 2 pokoi i obecnie mamy 90 metrów dom. Jednakże myślimy nad mieszkaniem 100-115 metrów.
  • Odpowiedz
@klamovsky: dla wykopka mieszkającego z rodzicami w domu > 150 m2 każde mieszkanie < 60 m2, to klitka i poniżej godności. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak jak już inni wspomnieli, zależy co chcesz robić w tym mieszkaniu.
Jak większość dnia jesteście poza domem, często wyjeżdżacie, nie planujecie dzieci i jesteście minimalistami, to będzie aż nadto.
Jak pracujecie zdalnie, macie psa, kota, konia, mnóstwo rzeczy, w tym dwa
  • Odpowiedz
54 m na 2 osoby to ciasno xD. Nieźle wykopki mają #!$%@? w głowie. A piszą pewnie z pokoju 8m2 wynajmowanego na pół z Ukraińcem. Ja teraz kupiłem 53m, mieszkam razem z kobietą i miejsca jest aż nadto.


@bugzer: Nieźle, to masz Ty, skoro uważasz, że to normalny metraż, no ale wiadomo, że będziesz szydził z ludzi, którzy słusznie uważają to za chów klatkowy, bo sam takie mieszkanie kupiłeś xD
  • Odpowiedz
@klamovsky: przeciez to pytanie jest bez sensu - jak chcesz miec w domu setup do pracy zdalnej i jeszcze jeden setup gamingowy albo simracing rig a zona/konkubina z kolei swoje miejscożerne fanaberie to szybko zrobi sie za malo, a jak obydwoje spedzacie wiekszosc czasu w pracy i w mieszkaniu tylko spicie i ewentualnie jecie to miejsca az nadto
  • Odpowiedz
@klamovsky: wystarczająco do normalnego życia. O ile na 54m2 masz 3 pokoje (czyli 2 pokoje + salon), to bez problemu można spać/pracować w jednym z pokoi, a druga osoba może kursować między salonem a trzecim pokojem.
  • Odpowiedz
@mlodygustaw: Ok boomer. Kiedyś jak ząb bolał to się szło do kowala wyrwać, a w dwuosobowym łóżku spały 4 osoby wzdłuż i jeszcze dwie w nogach. Można prać ręcznie na tarce w rzece? Można. Ale po co? Po to się rozwijamy jako cywilizacja żeby było coraz lepiej, a nie żeby stać w miejscu.
  • Odpowiedz
@klamovsky: Mieszkałem na 265 metrach i dla rodziny 2+2 było to akurat, biorąc pod uwagę miejsce na pojazdy, narzędzia, pokój dla gości z oddzielną kuchnią i łazienką, i że był to do dom, a nie mieszkanie. 54 metry na dwie osoby może być ok jak jest dobry rozkład pomieszczeń i ich wykorzystanie, oraz jak się ma co najmniej jedną większą piwnicę. Bez żadnej piwnicy będzie bardzo słabo.
  • Odpowiedz
Ostatnio sobie rozmyślałem nad tym jak się wymagania zmieniły. Mój ojciec jak się urodził to rodzina 2+2 mieszkała na dwóch pokojach, łazienka i kuchnia były współdzielone z innymi mieszkańcami kamienicy. Dopiero potem dziadek dostał od zakładu pracy mieszkanie już z kuchnią i łazienką (też dwupokojowe). Moja mama mieszkała w dwupokojowym mieszkaniu z rodziną 2+3. Potem jak ja się urodziłem to mieszkaliśmy przez parę lat u dziadków (czyli dziadkowie + moi rodzice +
  • Odpowiedz
@klamovsky:

To zależy od ilości pomieszczeń. Im więcej pokoi tym lepiej.
Też ma wpływ wysokość pomieszczeń - im wyższe sufity tym lepiej.

Ale na ogół 53 metry to powinno dać radę w każdej konfiguracji o ile układ nie jest skopany.
  • Odpowiedz