Wpis z mikrobloga

Hej

W obecnej firmie pracuję 2,5 roku (umowa o pracę), w związku z jej rozwojem jakiś czas temu zatrudniono do biura 3 nowe osoby, przez co tym "starym" pracownikom pozmieniano trochę zakres obowiązków- część dodano, część odrzucono, mniejsza. Problem w tym, że nowy zakres obowiązków wybitnie mi nie leży, przez co podjąłem decyzję o odejściu. Nie mam upatrzonego nic innego, ale już nie daję rady i jestem zdeterminowany by odejść. Pytanie dotyczy zasiłku dla bezrobotnych- jeżeli jutro złożę wypowiedzenie to będę pracował do końca kwietnia przy miesięcznym okresie wypowiedzenia i jak to dalej wygląda jeżeli chciałbym otrzymać zasiłek? Rozumiem że powiedzmy po majówce idę do Urzędu Pracy z kompletem dokumentów, świadectwami pracy i ukończenia szkoły, rejestruję się jako bezrobotny, składam wniosek o kuroniówkę i po jakim czasie dostałbym pierwsze świadczenie? I jak długo bym mógł to pobierać. Oczywiście nie zamierzam siedzieć długo na kuroniówce, zamierzam aktywnie poszukiwać roboty, ale zawsze to jakieś pieniądze wpadną ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za wszystkie odpowiedzi gorąco dziękuję.

#praca
  • 5