Wpis z mikrobloga

Mireczki pytanko. Czasem robię sobie swoje burgerki albo jak mnie przyssie to wcinam dania gdzie wchodzi 70-100g białka. No i tu pytanie ile białka na jedną porcję jeść. Czy serio jak zjem w ciągu 30 minut sporą porcję białka to się nie wchłonie i na marne pójdzie? Zjeść porcje i odczekać 2 godzinki by dokończyć żeby całość się wchłonęło? #mikrokoksy #trening
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@Damian_TS chodzi o to że niby posiłek powinien mieć max 50g białka. No a jak ja sobie zrobię jakiś obiad (albo choćby kebab swój) gdzie 300g mięsa to nie dużo, dodajmy do tego dodatki to 70g bialka lekko wchodzi. No i myślę czy serio długi czas marnowałem porcje białka i w fitatu są puste cyfry czy faktycznie przyswajam wszystko jak należy
  • Odpowiedz
@Kurvinox_domino nie ma to aż takiego znaczenia. Są różni ludzie, różne zapotrzebowania, różne adaptacje układu pokarmowego, różne rodzaje białka o zróżnicowanej szybkości wchłaniania i poziomie strawności, więc nie rozumiem jak ktoś może wnioskować że jakaś jedna, uniwersalna ilość białka to maksimum.
  • Odpowiedz
@Kurvinox_domino: maksymalna dawka białka w posiłku to sebixowa mitologia, ile zjesz tyle się przyswoi

czym tak naprawdę jest jeden posiłek? jak zrobię sobie szejka 70g białka i wypije w minutę to jest jeden posiłek? a jak zamówię giga pizze i zjem sam w 30 minut to też jest jeden posiłek? twój organizm nie wie ile ty posiłków zjadłeś

na upartego można powiedzieć że jakaś jednorazowa dawka białka (powiedzmy 40g) będzie
  • Odpowiedz