Wpis z mikrobloga

@lukenzi:

the good things come to those who wait


A tak na serio, to Tesla nigdy nie rosła liniowo. Najpierw kisiła się przez 3-5 lat, a potem nagle break out.

1. Najpierw kisiła się w latach 2010-2013, by nagle urosnąć 8x.
2. Potem w latach 2015-2019 kisiła się w granicach $15 za akcje, by nagle urosnąć 26x
3. Teraz mamy okres w którym w którym można by powiedzieć od 2020 roku
za upartosc i wiare w swoje myslenie.


@KrowkaAtomowka: tu nie chodzi o wiarę czy upartość. Bo obie te rzeczy brzmią, jakbym na siłę się trzymał czegoś losowego, mając nadzieję, że się uda. Wszystko się sprowadza do dedukcji, logiki i oceny prawdopodobieństwa.

Ja sam byłbym z tego głupi jak but, na szczęście Tesla Community robi niesamowitą robotę, jeżeli chodzi o analizę poczynań firmy na wszystkie sposoby. Więc stoję na ramionach olbrzymów ze
mam tylko nadzieje ze tesla spadnie poniżej 100$


@KrowkaAtomowka: gdyby tak się stało, podczas gdy fundamenty pozostaną te same... to będę na poważnie rozważał:

- sprzedaż 20-30% akcji, by za pieniądze z tego kupić długoterminowe call opcje
- albo po prostu budowanie dość dużej pozycji na opcjach za dodatkową kasę, jeżeli będę miał tak ową do dyspozycji.

A potrafię sobie wyobrazić scenariusz, gdy nagle mamy kolejnego czarnego łabędzia (tak jak
anonimowy_programista - >mam tylko nadzieje ze tesla spadnie poniżej 100$

@KrowkaAto...

źródło: mother-of-god-meme-589

Pobierz
@anonimowy_programista masz coś edukacyjnego do przeczytania na temat opcji? Myślę o otworzeniu pod to konta na ibkr z jakimś groszami, ale wstępnie jeszcze chciałbym być pewien jak to wszystko działa.
Wołam jeszcze @151346136 kolejnego hazardzistę, może zna jakąś literaturę.