Wpis z mikrobloga

  • 0
@anonimowy_programista: skąd bierze się wiara w elektryki w sytuacji kiedy mowi się, że w azji przesyt rynku i zalewa europę. wzrasta swiadomość, że ekologiczny zysk dopiero po przejechaniu ponad 200kkm, coraz niższe dopłaty i inne profity a nawet zakaz parkowania w garażach i promach.

Co się stanie w perspektywie kilku miesięcy a nawet kwartałów co sprawi, że przestanie spadać Tesla?
@widmo82: od 1 kwietnia 2021, moją główną tezą inwestycyjną inwestując w Teslę jest FSD i autonomia. Tak przynajmniej było przez ostatnie trzy lata.

Ostatnio natomiast powoli dochodzę do wniosku, że możemy się dać zaskoczyć.. i może się okazać, że to roboty Tesli szybciej osiągną komercyjny sukces. Napisałem tutaj cały artykuł, dlaczego tak myślę: Why Tesla's Bot May Actually Outpace Tesla’s FSD – Hear Out My Reasoning

Natomiast, pomimo tego, napisze
  • 0
W 2016 roku byłem w Oslo i miałem okazję widzieć jak wyglądają ulicę pełne Tesli. Obecnie w Norwegii auta elektryczne to ponad 90% rynku.


@anonimowy_programista: bo im dopłacali do nich, im mniej dopłat tym mniejszy udział w rynku. to nie chęć bycia eco pchała klientów do salonu a dopłaty
Autonomia/roboty ok, ale w świadomości inwestorów jeszcze długie lata będzie, że tesla to samochód.
Autonomia/roboty ok, ale w świadomości inwestorów jeszcze długie lata będzie to samochód.


@widmo82: tym lepiej dla mnie. Ja dalej akumuluję :)

W 2019 roku, gdy zacząłem kupować akcje, w świadomości większości inwestorów, auta elektryczne, to był pomysł skazany na porażkę. Ja wiedziałem, że jest dokładnie na odwrót.

w 2024 roku, większość myśli, że Tesla to firma samochodowa. A według mnie to firma AI, która zdominuje rynek aut autonomicznych i robotów.