Wpis z mikrobloga

@el_capitano_grande: bardzo niefajną postać z niej zrobili. Odbieram ją jako czarny charakter mimo oczywistych aluzji Paula do bycia antychrystem.
Edit. Ale co ciekawe w każdej ekranizacji Diuny Chani mnie denerwowała. Może to po prostu nieudana postać kobieca wykreowana przez Franka H.?
  • Odpowiedz
@el_capitano_grande: najlepsze że jako "dowód" pokazujesz fragment książki w języku polskim. Tłumaczenia. Przecież tłumacz mógł sobie wpisać co chciał. Jak już się odwoływać do źródła (choć cały ten argument jest bez sensu) to rzetelnie do faktycznego tekstu źródłowego, a nie tłumaczenia przepuszczonego przez interpretację i decyzje tłumacza.
  • Odpowiedz
@el_capitano_grande: Czekej, że niby Zendaya ma wedlug ciebie zbyt parszywą twarz żeby grać Chani, przedstawicielke dzikich, hardych pustynnych plemion znanych ze swojej butnosci, rygoru i szorstkości? Pewnie, wrzućmy w rolę pustynnego dzikusa jakąś de Armas czy inną Daddario o alabastrowej skórze i gębie amerykanskiej modelki, na pewno będzie pasować xd

Sie nie macie już czego czepiać
  • Odpowiedz
  • 0
@darvd29 tłumaczenie nie polega na "wpisywaniu sobie co chcesz". No chyba że u sojaków teraz tak jest, że zarówno adaptacja i tłumaczenie oznacza że możesz kłaść sobie #!$%@? na materiał źródłowy.
  • Odpowiedz
@el_capitano_grande: jak chcesz coś usilnie znalesc to zawsze znajdziesz.
Np. Lewacy mają pretensje o prolife propagandę XDD
Nie wiem czy to prawda ale w jednej recenzji słuchałem że zam herbert uważał ze ludzie nie rozumieli pierwszej części bo zabrakło postaci któraby podważała mesjasza. Więc ta ekranizacja jest bardziej bliska ideii Herberta niż sama książka XD
  • Odpowiedz
@el_capitano_grande: dobrze że w serii w zasadzie chani jest taka trochę nie ważna, miała urodzić najważniejsze dzieci w galaktyce i umrzeć niestety, herbert nie umiał w wątki romantyczne. Znacznie ważniejsza będzie siostra paula jeśli kiedykolwiek powstanie kontynuacja, zresztą miałem wrażenie że z córką byłego imperatora też było więcej wątków niż z chani w końcu to ona zleciła jeśli dobrze pamiętam planowaną niepłodność chani z zazdrości.
  • Odpowiedz