Wpis z mikrobloga

Nie wiem, nie znam się, nie wypowiadam się na temat uzbrojenia, bo są od tego mądrzejsi ode mnie. Śmieszy mnie tylko zmieniająca się narracja. Jak pis kupował - źle, PO kupuje - dobrze. Wpis sprzed niecałego roku -

"Te paniczne zakupy MON budzą u mnie coraz więcej wątpliwości. 96 śmigłowców Apache to gigantyczne pieniądze 90 mld zł lekko. Najgorsze jest to, że one są kosmicznie drogie w utrzymaniu i przez 30 lat wyjdzie lekko 200 mld zł za całość. Czy one są warte tych pieniędzy? Zwłaszcza, że dochodzą słuchy, że bogata Japonia rezygnuje z tego typu zabawek na rzecz dronów.

Strasznie kosztowny program i mam spore wątpliwości czy wart tych pieniędzy.

Za zakup 96 Apache i ich utrzymanie moglibyśmy zbudować 10 -12 bloków atomowych o mocy 11-17 GW całkowicie zastępując najmniej wydajne bloki węglowe.

Błaszczak właśnie wydaje na nowe zabawki ponad BILION złotych uwzględniając koszty życia sprzętu a wszystko praktycznie bez debaty publicznej na kilka miesięcy przed wyborami."

https://wykop.pl/wpis/71238733/te-paniczne-zakupy-mon-budza-u-mnie-coraz-wiecej-w

#bekazpisu #bekazlewactwa #wojsko #wojskopolskie #polska #wojna #polityka
  • 7
@joker007: Tutaj nie ma miejsca na ICH i NAS. To MY kupujemy. To NASZE pieniądze, życie i przyszłość. Za ryj naszych rządzących trzeba wziąć aby się dogadali i robili to co jest dobre dla NAS bo inaczej to już lepiej uczyć się Rosyjskiego lub Chińskiego.

To powiedziawszy.

Tyle tego wszystkiego nazamawiali że ja to wgl nie wierzę że nasza gospodarka jest w stanie to dźwignąć. To są jakieś bajeczne sumy pieniędzy.