Wpis z mikrobloga

@ZielonaOdnowa: Gdyby tak było to w kreteńskim dialekcie pozostały by jakies pozostałości po językach słowiańskich (sprawdzałem to z rok temu, bo mnie ciekawiło czy duzy wpływ na język grecki i kreteński dialekt miały języki z północy europy). Pomijam juz to, że cywilizacja na Krecie rozwijała się na wiele tysięcy lat przed tym zanim ktokolwiek w ogóle pomyslał o Polsce jako kraju/narodowości
Prawdą jest że na półwysep bałkański i wyspy trafiali kiedys
@ZielonaOdnowa: tak mnie sie teraz przypomniało, że kreteńczycy z którymi mam okazje obcować zawsze mówią, że jesteśmy bardzo podobni mentalnie do kreteńczyków. Wyznajemy podobne wartosci i gościnność u nas jest taka jak u kreteńczyków. Nie przepadają za to za brytyjczykami, niemcami (kto za niemcami w ogóle przepada), rosjanami
Akropol


@PanHeniek45: Mało kto wie, ale ta nazwa przez setki lat ewoluowała. SZW z czasem stało się nieme, a K było wymawiane kiedyś jako G czyli (Szw)a(G/k)ropol. W oryginale osiedle miało nazwę pochodzącą od firmy, która je wybudowała, czyli starożytnego Szwagropolu właśnie! To dlatego Polacy tak tęsknią za słońcem, bo mają to wypisane w genach, kiedyś mieliśmy go znacznie więcej na Krecie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)