Wpis z mikrobloga

Śmieszy mnie to podniecanie się AI jakby to było niewiadomo co. „Nie rozumiesz, człowiek maluje obrazy miesiącami, a ai robi to w parę sekund”. No ale co maluje? Gówno jakieś. Każdy ten obrazek jest na jedną modłę, jest stylistycznie mierny a jak nawet jest coś ambitniejszego to jest to kopia tego, co człowiek już sam sobie wymyślił. Ai nigdy nie zastąpi człowieka, myślę nawet, że człowiek szybko z niej zrezygnuje albo zamknie w ścisłej ramie „trochę lepszej przeglądarki”.

#ai #sztucznainteligencja #aiart
  • 9
@Charleswhite:
Zrobi dokładnie to co mu powiesz - zależy to tylko od człowieka.

Jak dasz AI mało danych wejściowych, to oczywiście że poleci po uśrednieniu "co się ludziom podoba" i wtedy masz rację że to będzie takie na jedno kopyto - gołym okiem widać że schematyczne i robiło to AI
ale jak mu dasz dużo danych to zrobi to perfekcyjnie jak tylko chcesz - oczywiście będzie to tylko obraz cyfrowy

Najważniejsze
@Charleswhite: widzę tu analogię do fotografii jako ogólnej działaności człowieka. Z dziejszczym sprzętem i kursami każdy byłby w stanie zrobić piękne zdjęcie. Problem jest w tym że wszystko czemu warto było zrobić zdjęcie jest już zfotografowane. Dlatego na konkursach fotograficznych wygrywają te fotografie, za którymi stoi jakieś przesłanie, idea, wartość, cokolwiek. Myślę że podobnie będzie z AI, jeśli będzie stała za tym wartość to będzie miało to sens w przeciwnym wypadku