Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Cześć,
Od nowego roku wystartowałem z treningami na #silownia, planem Greyskull LP od Kasahara.
Póki co przyrost w niemal wszystkich bojach idą powoli do przodu.
Problem mam jedynie z przysiadem - ostatni trening poszło 3/3/2 powtórzeń, gdzie ciężar nie jest zabójczy (72,5 kg przy mojej wadze ok 90 kg). Dodatkowo cały czas mam uczucie jakby nogi były przemęczone.

Chciałem się poradzić co z tym fantem zrobić - odjąć 10% od ciężaru i dorzucać co trening 2.5kg?
Czy może np dorzucać po 1kg co trening żeby wydłużyć progresję?
A może jeszcze jakoś inaczej do tego podejść?
Będę bardzo wdzięczny za wskazówki.

#mikrokoksy #silownia #mirkokoksy



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
@mirko_anonim Gdzieś czytałem, że typo który opracował Greyskulla to zaleca progresję 1,25 dla góry i 2,5 dla dołu ciała. Więc tak, od początku powinieneś dokładać po te ilości.
Dołóż do 72,5 te 1,25 (pytasz o 1 kg to zakładam, że masz miniplates), spróbuj zrobić 2x3, 1x1+ i jak się nie uda to z tej wagi 10%.
Edit: doczytałem że to przysiady no dołóż im te 2,5, może gorszy dzień miałeś.
@mirko_anonim: Pewnie już zauważyłeś że pierwsze co pada z wiekiem to regeneracja. Więc jak bedziesz wrzucał duża progresje to się nie zdążysz zregenerować. Weźmy takie 2,5kg na trening to daje ponad 10kg miesięcznie. Czyli jak teraz robisz 65 to za rok o tej porze będziesz robił 185? A za 2 lata 305? Myśle że to tak nie działa. No chyba że sobie ustawisz życie pod coś takiego aczkolwiek nie wiem czy
@mirko_anonim No to Twoje początki, nie przejmuj się i nie rozkminiaj jak jeden dzień nie pójdzie, jeden dzień w skali wielu miesięcy treningów nie ma znaczenia. Moim zdaniem mój przedmówca nie ma racji, nie bój się dokładać. Nie dźwigasz ciężko to nie ma adaptacji organizmu. Obyś spał te 7-8 godzin i jadł jak chłop a przyrosty przyjdą. 10 kg w skali miesiąca dla ćwiczenia dolnej partii to nic dla nowicjusza, z czasem
No i oczywiście technika może Cię ograniczać. Może za szybko odpuszczasz, bo boisz się ciężaru na plecach? Załóż sobie pewnego dnia z 85 - 90 kg na plecy, wyjdź z nim, chwilę postój i odstaw go. Później rób swoje planowane serie, ciężar pewnie będzie Ci się wydawać lżejszy, może to pomoże. No i nie #!$%@? się ( ͡° ͜ʖ ͡°)