Wpis z mikrobloga

#it #programista15k #pracait #pracbaza #januszex #cv
siema tutaj dev z 3 lata expa, który stwierdził, że chce poszukać nowej roboty

mam pytanie do osób ogarniętych w szukanie roboty/hr, mam wybrane kikla jobboardów gdzie przeglądam oferty. Lepiej jest aplikować przez te strony czy może wyszukiwać firmy i przesyłać im zgłoszenie bezpośrednio, dodatkowo co jeżeli ta sama oferta występuje na kilku bordach, wysyłacie na każdej czy tylko na jednej.
  • 4
  • Odpowiedz
@GoldenTeeth:

Ja zmieniałem pracę w tamtym roku. Zauważyłem że na tych job-boardach w większości ogłaszają się agentury/kontraktownie. Firmy produktowe częściej wstawiają na pracuj.pl lub bezpośrednio na swojej stronie.

Jeżeli chodzi o wysyłanie CV wysyłałem tylko tam gdzie wydawało mi się spoko. Spamowanie CV wszędzie to tylko chyba Frontasie robią i moim zdaniem jest bez sensu.
  • Odpowiedz
@GoldenTeeth: jestem na tym etapie co Ty mniej-więcej, mam 2,5 roku expa, hajs nie najlepszy, projekt mi nie pasuje i szukam czegoś innego. Justjoiny to straszne ścierwo, aplikuję na pracuj.pl i na indeed.com. Nie spamuję aplikacjami, tylko jak już ślę, to tam gdzie fajnie lub dostatecznie fajnie byłoby się dostać. Nieraz nawet jakaś minimalna customizacja CV pod ofertę. Ale zasadniczo zero odpowiedzi, jest lipka w ciul. Chyba idę zapie__lać w fabryce,
  • Odpowiedz
  • 0
@ianvnd: Hmmm, no jak pisałem wcześniej robie jak Ty i wysyłam tylko tam gdzie mi się podoba, ale teraz się zastanawiam czy tego nie zmienić i wysyłać gdzie leci żeby chociaż brać udział w jakich kolwiek rozmowach. Ciężka sytuacja na rynku świń niestety...
  • Odpowiedz