Wpis z mikrobloga

Właśnie zapoznałem się z całą wypowiedzią papieża Franciszka o którą fajnopolacy i inni ukrainofile dostali srogiego bólu dupy i gościu nie mówi nic nieprawdziwego. Ot niepopularna acz racjonalna ocena stanu faktycznego wojny na Ukrainie.

Ukraińcy dostali po dupie i nie mają szans na odzyskanie utraconych terytoriów a dalsze przedłużanie konfliktu kosztem dziesiątek ofiar dziennie już niczemu nie służy poza utrzymywaniem fikcji i łechtaniem ego rządzących. Potrzeba niesamowitej odwagi żeby uznać stan faktyczny i zakończyć dalszą rzeź. Coś do czego skorumpowany reżim nie jest zdolny. ¯\(ツ)/¯

#ukraina #takaprawda #niepopularnaopinia
  • 61
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Moskvin: Ale czemu piszesz po polsku? Czy nie wiesz, że Polacy dostali po dupie w IIWŚ i nie mieli żadnych szans na odzyskanie swoich terytoriów dlatego żeby zaoszczędzić setek tysięcy ofiar zaprzestano wszelkich walk i pozwolono niemcom wziąć co tylko chcieli?
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Moskvin: niepopularna ocena dlatego że stoi w kontrze do ogólnej narracji proeskalacyjnej. Nikt już nie mówi o pokoju, ginący ludzie w okropnych warunkach - to już nie robi wrażenia.

Dzisiaj na topie jest wgniatanie Putina w ziemie, wysyłanie wojsk na Ukrainę. Każdy kraj patrzy jedynie przez pryzmat własnych interesów olewając interesy zwykłych ludzi. W końcu trzeba podjąć decyzję o rozmowach pokojowych, ale wiadomo, łatwiej jest patrzeć na świat przez filtr memiczny
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Moskvin Oczywiście. Wszystko to jeden wielki spisek i tak naprawdę to ani politycy z Ukrainy ani z Zachodu ani wojskowi z całego NATO się nie znają i nie widzą, że wojna jest już przegrana. Tak naprawdę to tylko towarzysz moskvin z wykopu zna prawdę
  • Odpowiedz
jest już przegrana


@SoplicaTadeusz: Zniewolony i zmuszony do cierpienia w okopie Ukrainiec może mieć odmienny do tego stosunek. Zapewne chętnie zgodzi się, aby znający się wojskowi z całego NATO zastąpili go swoimi podwładnymi.
  • Odpowiedz
W dzisiejszych czasach stanąć po stronie humanitaryzmu i po stronie zwykłych ludzi, ponad interesy narodowe wymaga odwagi.


@asd123asd456: nie odwagi, a głupoty. Jeśli uważasz, że rosja po pokonaniu Ukrainy nie pójdzie dalej, toś głupi i naiwny. Pójdzie za 5 lat, za 10, a może za 20 jak NATO ulegnie degradacji w wyniku działania ich służb. Już teraz masz w USA antynatowskiego prezydenta na horyzoncie, niemiecką słabość polityczną i tureckie fochy.

Nie
  • Odpowiedz
@missioncritical: rosja nie pokonała Ukrainy. Lepiej byłoby wyznaczyć nowe granice Ukrainy, wcielić ją do NATO i rosja nie zaatakuje, bo jest gównowarta. A jeśli jakis członek NATO np. Węgry miałby problem to dogadać się z pominięciem Węgier i stacjonować na ukrainie.
Ukraina już żadnych terenów nie odbija, a giną tylko niepotrzebnie ludzie teraz.
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Moskvin: @asd123asd456 Można by w to uwierzyć, gdyby nie wcześniejsze wypowiedzi o NATO ujadajacym pod bramą Moskwy. To jest południowo amerykańska narracja antyusa. Nic więcej. Papież był zaangażowany w ruch teologii wyzwolenia. To macie odpowiedź...
  • Odpowiedz
@DudaChudeUda: @kill15you Przypomnij mi cumplu ile % PKB Rosja wydawała na zbrojenia przed 2022 a ile wydaje teraz?
@pomarancza3000 dzięki za użycie całego swojego potencjału intelektualnego we wzbogacenie dyskusji o te cenne uwagi ((oo))

@Jocqelt Spoko ja to wiem ale nie zmienia to celności jego oceny rzeczywistości. Ukraina ma praktycznie zerowe szanse na odbicie utraconych terytoriów. Może jak przeprowadzą powszechną mobilizację rujnując do reszty własną gospodarkę wyszarpią
  • Odpowiedz
@asd123asd456 #!$%@? dla naiwniaków, idealne dla umysłu katola żyjącego w świecie fantazji. Nasza rzeczywistość jest inna i ta rzeczywistość jest brutalna.
Te bezprecedensowe lata względnego pokoju wielu z nas oślepiła przed tym faktem.
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Moskvin: Ja w ogóle nie rozumiem rozterek. Dla nas lepiej jak walczą. Niech walczą. Ich kraj. Trzeba ich wspierać. Jak przegrają, ich strata. Jaki Polska ma interes w zniechecaniu Ukrainy do walki? Z naszego punktu widzenia niech walczą do końca.

Mnie jedyne co rozbraja to propaganda sukcesu na wykopie, ale co do istoty - po raz kolejny - uważam, że dla nas lepiej gdy walczą. I nie potrafię pojąć logiki, która
  • Odpowiedz