Wpis z mikrobloga

Praca na wysokosci, na budowie. Na przykład montaż podłogi z osb na jętkach + pozniej ocieplenie i robienie elewacji. Wysokość od góry jętek do posadzki jakieś 3m. Myślałem, żeby kupić jakieś szelki i do tego linkę(~2m) , karabińczyki i się kotwić do elementów dachu. Styknie tyle, żeby nie zrobić sobie krzywdy, jakbym spadł? Linki z amortyzatorami potrzebują dużo więcej wolnej przestrzeni, a urządzenia samohamowne są trochę droge, jeśli chodzi o sprzęt na jedną budowę. Jakieś porady? #budowadomu #budowa #bhp i trochę #wspinaczka
  • 5
  • Odpowiedz
@szalony_kefir: Nie widzę sensu do montażu płyt na jętkach przecież tam sobie praktycznie cały czas będziesz na płytach siedział. A do elewacji ma to jakiś sens jeżeli masz jak zabezpieczyć i jesteś na rusztowaniu warszawskim, ale jeżeli używasz elewacyjnego to też nie ma to wtedy sensu (w zasadzie na dobrze ustawionym warszawskim też raczej niepotrzebne)
  • Odpowiedz
@szalony_kefir: jak będziesz robił tą podłogę? Poddasze użytkowe czy graciarnia? Jakie płyty [wym. grubość, co na podkład] , jakie odległości między jętkami lub w kratownicy?
  • Odpowiedz