Wpis z mikrobloga

  • 0
@mecenassrenas chodzi mi o to, że nie da się w angielskim powiedzieć tak głębokiego zdania jak w bardziej złożonych językach jak np po polsku. No ale czemu się dziwić jak jedno słowo zastępuje 10 w innych językach. Mnie to wnerwia bo obcuję z obcokrajowcami i często nie tylko nie mogę czegoś wyrazić ale oni nawet nie są w stanie tego zrozumieć bo całe życie wychowują się w dużo mniej zaawansowanych zdaniach.
  • 0
@mecenassrenas nie zmienię bo się faktów nie da zmienić.
No ale ok. Powiedz podobasz mi się. I nie, nie lubię cię, nie jesteś słodka, nic innego. Konkretnie to co napisałem. Podobasz mi się. Angielski jest tak prostacki, że nawet podstawowych uczuć nie jesteś w stanie wyrazić.
  • 0
@mecenassrenas powiedziałbym podobasz mi się.
Ale nie martw się, że nie umiesz znaleźć rozwiązania na tak prosty zwrot, zaginam tym profesorów ( ͡º ͜ʖ͡º)
Albo mieliśmy taką sytuację, że dzieciak dostał loda i aż zrobił zeza. Tak mu smakuje, że aż zrobił zeza. I nie dało się tego powiedzieć. Możesz gadać jakieś głupoty o przewracaniu oczami, że to lubi tak bardzo ale dosadnie tej konkretnej sytuacji nie
Powiedz podobasz mi się. I nie, nie lubię cię, nie jesteś słodka, nic innego. Konkretnie to co napisałem. Podobasz mi się.


@AltCtrlSpace: niesamowite że języki nie przekazują tych samych informacji za pomocą identycznych struktur i tłumaczeń wyraz po wyrazie, co?

jesteś dzbanem z przeciętnym angielskim i dziwisz się, że nie potrafisz się w nim wysławiać tak dobrze, jak w swoim języku ojczystym
Albo mieliśmy taką sytuację, że dzieciak dostał loda i aż zrobił zeza. Tak mu smakuje, że aż zrobił zeza. I nie dało się tego powiedzieć. Możesz gadać jakieś głupoty o przewracaniu oczami, że to lubi tak bardzo ale dosadnie tej konkretnej sytuacji nie opiszesz. I tak jest wiele wiele razy.


@AltCtrlSpace: to jak powiedzieć, że komuś tak smakowały lody, że aż zrobił zeza w jęzku polskim, ale w "mniej prostacki sposób"
  • 0
@tyrytyty ależ oczywiście że przekazują. Angielski jest zwyczajnie zbyt prosty bo miał taki być z założenia i to jest ogólnie jego zaletą. Ale czasami, w bardziej złożonych relacjach tego po prostu brakuje.
  • 0
@tyrytyty napisz jak powiedzieć do dziewczyny podobasz mi się i chcę się z tobą umówić. Może jesteś mądrzejszy niż profesor akademicki kto wie ( ͡º ͜ʖ͡º). I nie chcesz jej powiedzieć że jest ładna, że ją lubisz ani że jest słodka ()