Wpis z mikrobloga

#auta #samochody #motoryzacja

Cześć. Szukam auta używanego dla żony. Chcemy wziąć coś na raty z jakąś drobną wpłata własną.
- najchętniej Skoda Octavia/Superb roczniki 2019/2020

Może ktoś robił podobny manewr i podpowie gdzie najkorzystniej?
  • 19
. Szukam auta używanego dla żony. Chcemy wziąć coś na raty


@Bambrx: Przepraszam, ale nie jestem w stanie tego czytać z zachowaniem powagi. Używane auto na raty, kupowanie używanego auta przestaje mieć jakikolwiek sens w momencie kiedy je na raty bierzesz. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że teraz mamy totalnie zły moment na kupowanie auta używanego w jakiejkolwiek formie jeśli chodzi o polskie realia bo jest zmowa cenowa dość duża i
Dziś wchodzisz na otomoto lub podobny serwis i za auto pokroju bmw e90 z 2006 roku, około 250-300 tys km chcą po 40 tys zł kiedy w Niemczech takie samo auto razem z przywiezieniem kosztuje koło 23 tys zł pewnie


@Cztero0404: kosztuje 23 tysiące jak jest gruzem do podpudrowania albo po stłuczce. Te bajki o wielkich marżach biorą się stąd, że handlarze skupują najtańsze auta w Niemczech czy Francji, a u
kosztuje 23 tysiące jak jest gruzem do podpudrowania albo po stłuczce. Te bajki o wielkich marżach biorą się stąd, że handlarze skupują najtańsze auta w Niemczech czy Francji, a u nas pchają je jako sprawne i zadbane. Żaden Niemiec czy Francuz nie sprzeda ci sprawnego auta za pół darmo. Wejdź sobie na mobile.de, to zobaczysz że ceny aut tam sprzedawanych są takie jak u nas.


@missioncritical: Przepraszam, ale w kwestii handlarzy
@Bambrx:

podpowie gdzie najkorzystniej


Przy obecnej sytuacji na rynku motoryzacyjnym? W dupie. Jak nie ma kompleksów i chce się przemieszczać z punku A do B to nie bawi się już w żadne używki quazi premium kot w worku edition tylko się idzie po Dacię (Duster 3 będzie za moment) do salonu czy gdziekolwiek co nie zje budżetu. Każdy kto szanuje swoje pieniądze i ma w głowie coś takiego jak 'perspektywa' to
  • 0
@eeehhh: udało mi się rozkręcić małe źródełko dodatkowego i stałego już w miarę dochodu i tak pomyślałem o zmianie auta dla żony. Dlatego też auto musi i jej się podobać, a taki duster to raczej nie przejdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Bambrx: To jej kup Superba na raty dopóki coś nie siądzie, a potem będziecie jeśc przez pół roku chleb ze smalcem. Polackie pokaż się a zastaw się, już luksusy widzą, ale zeby je utrzymać to już problem.

Miałaby RigCz w głowie to by śmigała segmentem B i C, nawet sympatycznym Fiatem 500, małym wariatem. Pytanie czyj był to pomysł? Bo jak jej nie zapewnisz lymuzyny premjum, to mam złe wieści.
@Bambrx: Możesz to nazywać jadem, ja w tych czasach po prostu każdemu nakazuję roztropność i mniejsze sranie niż dupy manie. Może tu chodzi o zniżenie poprzeczki a nie branie czegoś niepewnego w raty. Szalom.
@Bambrx kolega ostatnio kupował skodę z 2019 poleasingową, na plus jest to że wypisana cała historia napraw bo jeszcze na gwarancji. Musisz szukać stron typowo "auta poleasingowe" lub podobne.
  • 0
@ssto: przeglądam sobie te stronki i za #!$%@? nie rozumiem czy rata tam podana to już jest wszystko czy są jeszcze jakieś koszty. Muszę chyba się jeszcze kogoś poradzić.

Szukam czegoś z salonu pl, ktoś kto wziął leasing i po prostu potem oddał auto do salonu
@Cztero0404: czyli potwierdzasz co napisałem. To że się da kupić dobre auto w Niemczech, nie oznacza, że handlarzom się to opłaca, dlatego biorą gruzy pudrują i pchają dalej. Poza tym, jeśliś handlarz to straciłeś zupełnie wiarygodność w tym temacie. Polecam zerknąć na mobile.de w prywatne ogłoszenie to zobaczysz, że nie ma dużego rozjazdu cenowego między Polską a Niemcami.
czyli potwierdzasz co napisałem. To że się da kupić dobre auto w Niemczech, nie oznacza, że handlarzom się to opłaca, dlatego biorą gruzy pudrują i pchają dalej. Poza tym, jeśliś handlarz to straciłeś zupełnie wiarygodność w tym temacie. Polecam zerknąć na mobile.de w prywatne ogłoszenie to zobaczysz, że nie ma dużego rozjazdu cenowego między Polską a Niemcami.


@missioncritical:
1. Nie przekręcaj moich słów tak, aby wyszło na twoje pisząc jedocześnie iż
Polecam pojechać do Niemiec, jest rozjazd a ten kto uważa inaczej sam siebie oszukuje chyba.


@Cztero0404: właśnie widzę, że się oszukujesz, bo dopiero co z Niemiec wróciłem z moim kolegą, co hobbystycznie auta sprowadza. Wyparcie nie pozwala ci wejść na mobile.de i sprawdzić realnych cen pojazdów w obrocie prywatnym, czy jak?

Sprowadzanie dobrych samochodów się po prostu średnio opłaca, bo szukanie dobrego i taniego zajmuje dużo czasu, a w Polsce i
właśnie widzę, że się oszukujesz, bo dopiero co z Niemiec wróciłem z moim kolegą, co hobbystycznie auta sprowadza. Wyparcie nie pozwala ci wejść na mobile.de i sprawdzić realnych cen pojazdów w obrocie prywatnym, czy jak?


@missioncritical: Więc wróciłeś dopiero z Niemiec bo ''kolega'' hobbystycznie sprowadza samochody, tak było i wcale nie jesteś sam tym kolegą a ja po prostu psuje koniunkturę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak się