Wpis z mikrobloga

JAVIER MILEI GOVERNMENT: FIRST 3 MONTHS REVIEW (2024 DOCUMENTARY)

krótkie streszczenie rządów nowego idola libertarianów i prawaków(duh to jedno i to samo) przez mieszkańca argentyny

Jak się komuś nie chce oglądać to najważniejsze punkty
- ustanowił prawo, które pozwala policjantom strzelać i zabić każdego kogo podejrzewają o popełnienie przestępstwa(*)
- ustanowił prawo kryminalizujące zgromadzenia powyżej 3 osób więc w efekcie policjant może cię zastrzelić jeśli idziesz w grupce 3 osób(*)
- nakazał sędziom stawać po stronie policjantów jeśli policjant tylko myślał, że ktoś popełnia przestępstwo(*)
- nakazał sędziom nosić togi
- uchwalił cały szereg legislacji przeciwko protestom i demonstracjom
- jedna z nich zakazuje protestom blokować drogi, więc dochodzi teraz do absurdalnych sytuacji gdzie demonstranci chodzą chodnikami a policja ich pilnująca jest na drodze i ją blokuje xD
- poleciał se na występ swojej dziewczyny klasą ekonomiczną i wstawił racunek, że sam za to zapłacił a potem okazało się, że jednak państwo
- doprowadził do największej inflacji od wielu lat i pierwszy raz od wielu lat ceny dóbr rosną szybciej niż wzrost płac(i to dużo szybciej
- troll konta go wspierające wstawiają wykres, który rzekomo stworzył jakiś instytut ekonomiczny i który mówi, że gdyby nie on to inflacja byłaby jeszcze wyższa
- instytut, który rzekomo stworzył wykres zdementował jakoby miał z tym cokolwiek wspólnego
- pod postem odpowiedzi, które mówią że jest fejkiem są usuwane a Milei mimo tego podał dalej wpis i zablokował komentarze

mogłem coś pominąć bo lecę z głowy, nie pisałem o pegu do dolara i strajkach generalnych bo o tym wszyscysłyszeli
pierwsze 3 punkty są oznaczone gwiazdką bo są tak absurdalnie głupie, że pewnie niekonstytucyjne i realnie nie wejdą w życie

#libertarianizm #ekonomia #argentyna #bekazlibka #bekazprawakow #polityka
ShadyTalezz - JAVIER MILEI GOVERNMENT: FIRST 3 MONTHS REVIEW (2024 DOCUMENTARY)

krót...
  • 6
@lajsta77: już tłumaczę: libertarianie to nie są żadni wolnościowcy, kapitał potrzebuje aparatu państwowego do occhronny interesów kapitału dlatego ich państwo minimum zawsze kończy się zwiększonym finansowaniem policji i ograniczaniem praw do demonstracji, za każdym razem dzieje się to samo i nie ma w historii ludzkości państwa, które zbudowałoby silną gałąź gospodarki bez pomocy państwa, tak samo jak nie ma i nie będzie społeczeństwa z libertariańskich marzeń bo jest to wizja wiele
ustanowił prawo, które pozwala policjantom strzelać i zabić każdego kogo podejrzewają o popełnienie przestępstwa(*)


@ShadyTalezz: Jakieś źródło?

- nakazał sędziom nosić togi

- uchwalił cały szereg legislacji przeciwko protestom i demonstracjom

- jedna z nich zakazuje protestom blokować drogi


@ShadyTalezz: Baza.
noszenie tóg to po prostu kolonialny poddańczy brainrot zapożyczony od anglosasów, których romantyzuje


@ShadyTalezz: Bardzo dobra pozostałość starego porządku podkreślająca odrębność i wagę stanowisk. Romantyzowania Anglosasów nie popieram, ale kolonializm i lekki zamordyzm nie są szkodliwe społecznie.

no napisałem co jest źródłem


@ShadyTalezz: Nie uznaję niepisanych źródeł, jeśli specyfika sprawy, która jest do zweryfikowania ich nie wymaga.

OK, znalazłem jakieś normalne źródło:

The re-introduced measures allow the legitimate use of