Wpis z mikrobloga

Chciałbym zabrać mamę na jej pierwszy lot samolotem. Nie bardzo stać mnie na wylot za granicę (i w zamyśle chodzi o sam lot, a nie wakacje) wiec obmyslilem - lot z #poznan do #krakow i z krk powrot pkp do domu (taka wycieczka objazdowa bez zwiedzania ( ͡° ͜ʖ ͡°)).
Lot byłby #ryanair ale tu mam pytanie do bardziej oblatanych mirasów - kupujac najtańsze bilety miejsca sa rozdzielane losowo, a że mama sie troche cyka to musielibysmy siedzieć razem. Troche mało uśmiecha mi się dopłacać do ok. 70zl/os kolejna 100zl/os za wybrane miejsca (a bagażu nie będzie).

Czy taki krajowy lot biorąc pod uwage wylot w poniedziałek ma raczej większe czy mniejsze obłożenie?
Jest szansa dogadania się podczas odprawy o sąsiednie miejsca czy raczej taka opcja odpada, a moze są inne opcje o których nie wiem?

#loty #samoloty #linielotnicze #latanie #pytaniedoeksperta #tanieloty #taniepodrozowanie #tanielatanie
  • 14
  • Odpowiedz
a moze są inne opcje o których nie wiem?


@Mdx91: zabrać ją do restauracji na dobry obiad. A nie, czekaj - wtedy możesz spokojnie wydać więcej :v

Nie bardzo stać mnie na wylot za granicę (i w zamyśle chodzi o sam lot, a nie wakacje)


@Mdx91: do Krakowa masz bilety po 70 na kwiecień, do Liverpoolu za 130zł xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kidi1 najpierw chce sie zorientować ale licze sie z tym dodatkowym kosztem
@WpiszSwojLogin bo w zasadzie nie bardzo są, ale lecieć za granice i od razu wracać (o ile byłaby w ogole taka mozliwosc, w co watpie) traci sens dlatego postawilem na krajowy (poczatkowo w planie chcialem zorganizowac 2-3 dniowa wycieczke za granice, ale wtedy drastycznie rosnie koszt ¯_(ツ)_/¯)
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Atreyu z Liverpoolu nie wroce pociagiem ani tego samego dnia innym lotem wiec koszty jednak inne bo zakwaterowanie itd.
A co do restauracji to dogadani jestesmy isc na jakiegos kebsa w krk ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Mdx91 a co do siedzeń - jak latałem że znajomymi i mieliśmy darmowe losowe siedzenia to często przy odprawie losowało nam obok siebie, ale też nie zawsze
W samolocie może też będą wolne miejsca
  • Odpowiedz
. Troche mało uśmiecha mi się dopłacać do ok. 70zl/os kolejna 100zl/os za wybrane miejsca (a bagażu nie będzie).


@Mdx91: skoro zależy Tobie tylko na siedzeniach to bierz bilety basic a na dalszej stronie będziesz mieć samą dopłatę za wybranie siedzenia, nie musisz brać regular ani plus, żeby móc dokupić siedzenie.

PS. tak jest szansa że jak będziesz odprawiał się na ostatnią chwilę to wylosuje miejsca obok siebie, ale to tak
  • Odpowiedz
  • 1
@Mdx91 możesz odprawić się 24h przed wylotem więc zrób to jak najszybciej, wtedy szansa, że uda się trafić siedzieć razem, mi się tak nie raz udało. A jak się nie uda to często da się dogadać z ludźmi na miejscu ;) Często też zdarza się, że jakieś miejsca są puste więc też ewentualnie jest to szansa na zmianę miejsca.

I w ogóle super pomysł, robię tak samo ze swoją matulą ^^
  • Odpowiedz
@Mdx91 kupuj bilety osobno, dopłać przy kupnie drugiego żeby wybrać miejsce przy tym pierwszym, losowym. Jak samolot nie jest bardzo wyprzedany powinno się udać
  • Odpowiedz
@Mdx91: Jak się poszuka to da radę ogarnąć jednodniówkę, z Poznania widzę Londyn na cały dzień. Kraków na 1 dzień też da się znaleźć.
Co do siedzenia koło siebie, to możesz się odprawić losowo i jeśli będzie jakieś miejsce wolne obok Ciebie czy mamy, to na jednym bilecie dopłacić do zmiany miejsca te 50 zł
Lucar - @Mdx91: Jak się poszuka to da radę ogarnąć jednodniówkę, z Poznania widzę Lon...

źródło: POSPOZSTN

Pobierz
  • Odpowiedz
@Mdx91: leć sobie do Berlina na jeden dzień i powrót też samolotem (chociaż chyba z Warszawy są tanie loty) w Berlinie kilka euro za bilet całodniowy na komunikację miejska i sobie pozwiedzasz
  • Odpowiedz