Wpis z mikrobloga

mam pytanie, jaki kierunek kariery wybrać

Bardzo kusi mnie pójście w IT, nigdy z nim nie miałem styczności, ale wydaje mi się, że dałbym sobie radę. Angielski mam b2/c1, ale nie znam specjalistycznego słownictwa. Nie boję się tego, że nie znajdę pracy, tylko, że nie przebiję się przez barierę zarobków powyżej 10k, tak jak to mówi wiele osób. No i też nie wiem czy nie pójść przy okazji na studia zaoczne.

Z drugiej strony jest prawo, które skończyłem. Mogę pójść na aplikację, jest tam mnóstwo nauki i 4 lata praca za prawie minimalną. Zarobki jako prawnik nie są takie wysokie, no i cały czas trzeba się dokształcać (tak jak it)

Oba zawody są podobne, dużo nauki w domu, małe zarobki na początku, dużo chętnych na 1 miejsce itd. Serio nie wiem co wybrać

#programowanie #programowanie15k #pracait
  • 31
@Gustavo_Fring: no to możesz śmiało próbować, ale to dużo pracy i co najgorsze (albo najlepsze) nigdy nie jesteś już ekspertem na zawsze. Nie douczasz się, to wypadasz z obiegu. Więc łatwo nie jest, ale też sensowne pieniądze i zazwyczaj dobre warunki pracy. Skoro masz już prawo zrobione, to może iść w tematy bardziej zarządzania IT niż samego pisanie kodu. Ktoś musi wypełniać tabelki quality assurance, bill of materials, dbać o licencje
Angielski mam b2/c1

nie znam specjalistycznego słownictwa.


@Gustavo_Fring: kolejny z angielskim na poziomie A2/B1 który nie wie co mówi

B2 to właśnie znanie słówek z danej specjalizacji + ogólne słowa + płynna komunikatywna mowa
C1 to znanie słówek z wielu specjalizacji, coś na zasadzie polskich przysłów + płynna komunikatywna mowa z odpowiednim akcentem

przy angielskim C1 to praktycznie cięzko cię odróżnić od native, C2 to rodowity angol
nad_czlowiek - >Angielski mam b2/c1
 nie znam specjalistycznego słownictwa.

@Gustavo...
@Gustavo_Fring: a myślałeś o tym żeby jakoś nie wyrzucać wiedzy z prawa do kosza? proponowałbym zainteresować się tematami z cybersecurity, myślę, że niektóre firmy mogą szukać kogoś kto wie ile za co grozi, a zarazem te włamania to nie jest dla takiej osoby czarna magia tylko wie co jest co
@Gustavo_Fring prawnik nie polecam, siostra jest i żałuje bardzo. It lipa, sztuczna inteligencja wykasza leszczy a jak nie chcesz być leszczem to stracisz życie na nauce. Ja zapisuję się dla studia i będę chciał być psychoterapeutą, uważam że fala depresji i #!$%@? głow przez narkotyki dopiero nadchodzi
@GeDox przecież on nie ma pojęcia o it to o co ty go pytasz on chciałby robić coś co mu da kasę i tyle i nie trzeba będzie #!$%@? w domu co jest niewspółmierne do zarobków i całkowicie go rozumiem