Wpis z mikrobloga

Mirki jak nauczyliście się angielskiego? Macie jakiś sposób? Co wam najbardziej pomogło? Ja uczę się słówek, gramatyki na codzien w pracy ledwo co mówię po angielsku. Zanim coś powiem muszę się zastanowić i to przeanalizować. A takich dłuższych rozmów skomplikowanych rozmów to nie potrafię powiedzieć.
#angielskizwykopem #angielski #naukajezykow
  • 10
@Spokesboy: najbardziej mi pomogły filmy. Oglądaj dużo filmów, które lubisz po angielsku z angielskimi napisami. Oglądaj na jutiubie filmiki związane z twoim hobby zainteresowaniami po angielsku. Po pierwsze nie zmuszasz się do tego na sile bo tematyka cię interesuje, rozumiesz kontekst bo się znasz na tym co oglądasz i łapiesz użycie w kontekście. Jeśli sie uczysz słówek i gramatyki jak w szkole to trudno zyskać płynność. Ja uczę sie gramatyki wtórnie,
Oglądaj na jutiubie filmiki związane z twoim hobby zainteresowaniami po angielsku.


@ilmari: to jest właśnie najlepsze bo wtedy duzo mozna ogladac, jak jeszcze nie lapiesz za duzo to wpisz jak sie uczyc angielskiego to sie usluchasz ze slowkami prostymi

Ponadto oglądając filmy uczysz sie całych fraz w użyciu a nie słówek. Łapiesz typowe, gotowe zwroty do użycia. Zajmie to trochę, na początku może być niekomfortowo, ale wierz mi, małym wysiłkiem przyjdą
Nie polecę nic konkretnego. Może jedynie żeby bardziej się nastawić na filmy i programy amerykańskie niż angielskie czy inne bo wydaje mi się że trochę wyraźniej mówią niż brytole. Po prostu zacząłem ogladac filmy jakbym wybierał film do oglądania na wieczór-co mnie zainteresowało. Tu platformy streamingowe są spoko bo dobierasz wersje językową. Najważniejsze to być konsekwentnym - po prostu od tej pory tak konsumujesz rozrywkę - po angielsku. No i nie można
@Spokesboy: naucz się dużo słówek, najlepiej w kontekście i używaj angielskiego gdzie się tylko da np. zamiast wykopu -> reddit
na początku będzie #!$%@? i gufno będzięsz rozumiał dlatego nagrania typowo pod naukę mogą być pomocne, w szczególności jak mają transkrypcję.
Oraj dużo i wytrwale, efekty się pojawią, nie ma bata, że nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Spokesboy: no widzisz, na podobnej zasadzie uczy się w polskiej szkole i ludzie później nawet kawy nie są w stanie sobie zamówić. Dajesz, odpalaj swój ulubiony film, taki co już go z siedem razy widziałeś tylko po angielsku z napisami i tak co dziennie.Tylko nie próbuj sprawdzać efektów co chwila tylko konsekwentnie robisz to, zanurzasz się w języku. I zaraz zobaczysz ze kawę zamawia się typowym zdaniem, które zapamiętasz i użyjesz
taaa... Nie dawno się nauczyłem 3000 najczęściej używanych słów w języku angielskim i ja już rok w pracy gadam po angielsku, jak ułomek...


@Spokesboy: do czego ty pijesz? Gadasz jak ułomek ale gadasz. Pewnie reszta też ma taki biedacki zasób słów i się dogadujecie. Ale jutuba już sobie nie pooglądasz po angielsku ani książki nie przeczytasz. Generalnie do pracy nie potrzeba zbyt wielu słów, w kółko gada się to samo.
@Spokesboy: trzymałbym się z dala od YouTube ponieważ w łatwy sposób przeskoczyć na gówno treści masz pełno jakiś filmów na bbc, ted i innych stronach. Myślę że liczy się jakość pod względem audio w dużej mierze gdzie na YouTube jest sporo kanałów obcokrajowców którzy mają język angielski za drugi język co jest bez sensu. Jeżeli coś jest dla Ciebie zrozumiałe to znaczy że jest robione przez kogoś kto ledwo duka w