Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, mam pytanka odnośnie #yerba, jakby ktoś pomógł byłbym wdzięczny :)
Dawno nie piłem yerby to już trochę zapomniałem, ale jak chodzi o smak to nie mam problemu z mocnymi paragwajskimi itp.
Chciałbym zastąpić kawę - yerbą, ale tak żeby nie przesadzić z kofeiną, piję rano czarną kawę z 2 łyżeczek i po południu kolejną, czasem jeszcze wieczorem muszę wypić.
1. Ile więc pić yerby, ile sypać ile razy dolewać, co jaki czas dolewać wody i wypijać, a co jaki czas robić nową. Tak żeby dawka była podobna, po większej gorzej się czuję. Nie wiem jakie odstępy robić i co jaki czas dolewać.
2. Elaborada czy despalada, większa ilość pyłu faktycznie tak bardzo przeszkadza ?
3. Czy można pić yerbę jeszcze wieczorem przed samym spaniem, czy problem z zaśnięciem będzie taki sam jak po kawie?
Jeszcze raz, z góry dzięki za odpowiedzi :) (ʘʘ)
#herbata #kawa #yerba #yerbamate #yerbamatewykopclub #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 2
Ad. 1 : Zależy jak duże masz matero ale zasadniczo tak tak pół naczynia ewentualnie 2/3. Ja mam małe materko i sypię tak lekko ponad połowę. Zalewam i piję tak, jak mam ochotę. Zwykle robię 5-6 zalań;

Ad. 2: Ja piję despalady ale to tylko dlatego, że wkurza mnie pył i wolę same liście. Yerba ma wtedy, moim zdaniem, przyjemniejszy, bardziej świeży smak. Jednak ja piję głównie argentyńskie mate;
Ad. 3: Pij