Wpis z mikrobloga

#niepopularnaopinia pijani kierowcy to problem rozdmuchany na siłę.

Jako abstynent uważam, że limit 0,2 promila jest z dupy. Wystarczy, że zarwę trzecią noc z rzędu a po 10h #!$%@? w kołchozie i już jestem mniej przytomny i mam wolniejszy refleks od gościa który wypił jedno piwo. A mimo to, w razie kontroli to on ma przypał a nie ja.

Po drugie np. w roku 2022 w wypadkach (wszystkich, także na trzeźwo) zginęło 1896 osób, przez alkohol zginęło 172 osoby, a samobójstw skutecznych dokonało 5108 osób. A więc na każdego zabitego na drodze przez alkohol przypada 29 ludzi którzy sami się #!$%@?. Też nie wiem czy 29 to nie za mało bo moim zdaniem duża część osób wjeżdżających na autostradę pod prąd nie robi tego z gapiostwa/demencji tylko też próbują popełnić samobójstwo w sposób brutalny.

Uważam, że co innego jest jedno piwo do obiadu czy lampka wina jak we włoszech a co innego #!$%@?ć się jak messerschmitt i wsiadać za kółko. A mimo to 0,2 to już wielki przypał a 0,5 to w ogóle koniec świata.

#prawojazdy #polska #motoryzacja
SzubiDubiDu - #niepopularnaopinia pijani kierowcy to problem rozdmuchany na siłę.

Ja...
  • 7
Uważam, że co innego jest jedno piwo do obiadu czy lampka wina jak we włoszech a co innego #!$%@?ć się jak messerschmitt i wsiadać za kółko. A mimo to 0,2 to już wielki przypał a 0,5 to w ogóle koniec świata.


@SzubiDubiDu: tylko, ze ludzie roznie reaguja na alkohol i dla niektorych lampka to jak soczek, a dla innych juz problem, wiec to sredni wyznacznik.

Druga sprawa, duzo bardziej niebezpieczna, to
@SzubiDubiDu: Od dekad śmiertelność i wypadki spadają, ale muszą się czegoś czepiać.
W zasadzie dowolny temat gdzie wciskają takie hasła jak bezpieczeństwo czy ekologia to ściema.

a jeszcze warto zagłębić się w temat "lub środka działającego podobnie" tu dopiero jest cyrk i absurd.
@SzubiDubiDu: tak, powinno być jak w Niemczech, ogólnie może doczekamy jakiegoś ogólnoeuropejskiego prawa. Chociaż dla Polaczka 0,5 to raczej będzie oznaczać litra nie promila. Polacy nie umieją korzystać z alkoholu i narkotyków niestety.