Wpis z mikrobloga

No coz, z PIS mi nie po drodze, polityka to naprawde nie moja bajka ale nie macie wrazenia ze to czas powiedziec STOP tuskowi i jego koalicji 13 grudnia? To co sie ostatnio dzieje to jakis horror - wypowiedzial wojne wszystkim. Mediom - zagrabiajac ich wolnosc, bezpieczenstwu - podpisujac akt migracyjny, polskiej gospodarce - atakujac cpk, rolnikom - wysylajac na nich bojowki oraz kobietom - odbierajac im obietnice aborcji wraz z niedoszlym księdzem aka komiko marszalkiem zaplakanym szymusiem. Dośc.

#polityka #sejm #wybory #tusk #zdrada
  • 24
@dawig123: Dość rządowi po niespełna 3 miesiącach rządzenia- no proszę cię. Problemy rolników to problemy odziedziczone po rządach PiS, tylko że teraz dołączyła do protestów Solidarność, która jest związkiem rządzonym przez PiS.
Aborcja - to PiS zaognił sytuację.
Media - przejęli nie zgodnie z prawem, ale to co było za PiS to wcale nie było lepiej rada mediów narodowych która nie ma umocowania w polskim prawie i na podstawie jej decyzji
@dawig123: A po co argumenty, przecież "nie jesteś za pis, ale"

@Koziom: jeszcze miesiąc, dwa takiej polityki i ludzie zaczną pisać "nie jestem za PO, ale", a potem to już z górki. PIS wygra kolejne wybory i wróci do władzy. Czemu? Bo PIS jednak wcale taki zły nie był, pomyślą ludzie.
a jakies odniesienie sie dk argumentow?

@dawig123: Proszę bardzo: - wypowiedzial wojne wszystkim.
---Mediom - zagrabiajac ich wolnosc, --- że co? dobrze się tam czujecie? chyba nie mówisz o TVP? Piękna to była wolność zanim przyszedł Tusk. Te piękne debaty. Jedna osoba z opozycji kontra 7 osób z Pisu. To była wolność.
---bezpieczenstwu - podpisujac akt migracyjny, --- akt migracyjny nic nie zmienia.
---polskiej gospodarce - atakujac cpk, - niestety tutaj
@Dragonan:

CPK wymyślił Kaczyński, aby ukarać Warszawiaków poprzez zamknięcie Chopina i Modlina, bo na niego nie głosują. A że społeczeństwo tępe to trzeba budować cokolwiek, nie ważne czy to ma jakikolwiek sens. Nie ważne, że mamy nie dochodowe lotniska typu Radom. Nie ważne, że na zachodzie są wielkie lotniska, które miały przejąć ruch z niektórych hubów które są przepełnione. I w żadnym przypadku to się nie stało. Nie ważne że mamy
@wojniz: No trochę się przejęzyczyłem, ale realnie tak było. Wcześniej ten szalony pomysł nie istniał w jakichkolwiek rozważaniach kogokolwiek poważnego. Tak jak budowa wielkiego łuku triumfalnego nad Wisłą, budowa polskiego samochodu elektrycznego, budowa polskiej bomby atomowej czy zrobienie z Orlenu światowego giganta konkurującego z Shellem, BP czy Total.
No ale Pis stwierdził, że może wszystko i się zabrał za wszystkie kretyńskie projekty. (no za bombę to jeszcze się nie zabrał, choć
@Dragonan:

No trochę się przejęzyczyłem, ale realnie tak było.

Bzdura.

Wcześniej ten szalony pomysł nie istniał w jakichkolwiek rozważaniach kogokolwiek poważnego.

Kolejna bzdura. No chyba, ze uznamy, ze ministerstwo infrastruktury za rządów PO było niepoważne.

Tak jak budowa wielkiego łuku triumfalnego nad Wisłą, budowa polskiego samochodu elektrycznego, budowa polskiej bomby atomowej czy zrobienie z Orlenu światowego giganta konkurującego z Shellem, BP czy Total.

Zrobienie z Orlenu giganta, to akurat była dobra
koalicji 13 grudnia?


@dawig123: pisowska retoryka

Mediom - zagrabiajac ich wolnosc


@dawig123: pisowska retoryka

polskiej gospodarce - atakujac cpk


@dawig123: pisowska retoryka

rolnikom - wysylajac na nich bojowki


@dawig123: pisowska retoryka

komiko marszalkiem zaplakanym szymusiem


@dawig123: pisowska retoryka

Nie jesteś za pisem, ale w stu procentach powtarzasz ich propagandę. A ja jak byłem młody to byłem murzynem i grałem w kosza.
@wojniz: Orlen i przed Pisem i po Pisie jest firmą tego samego kalibru. I tak jak Orlen nie jest w stanie konkurować globalnie, tak CPK nie będzie mogło. Bo niby kto i po co miałby z tego CPK korzystać. Niemiecka poczta przejęła sobie DHL i teraz jedno z lotnisk w Niemczech jest hubem dla przesyłek tej firmy. CPK będzie miało może jakiś sens jak państwo przejmie jednego z gigantów przesyłkowych z
@Dragonan: Ani Orlen nie miał konkurować globalnie, ani tym bardziej CPK, które będzie pewnie 10 lotniskiem w Europie. I nie. Orlen nie jest tym samym, co przed pisem. Dzisiaj Orlen czerpie połowę zysków z poza granic Polski. Przejmuje stacje w Austrii, ma szansę przejąć rafinerię w Niemczech. Orlen dzisiaj jest głównym graczem w europie śodkowej. Wcześniej Orlen był firmą o zasięgu ledwie krajowym, z zyskami nie pozwalającymi nawet myśleć o jakiejkolwiek