Wpis z mikrobloga

  • 12
@PodniebnyMurzyn ja nie wiem.
@Stabilizator wytłumacz mi czemu mam się pakować? Nie żeruje na systemie, na wręcz nic od tego państwa nie dostaje. Leczę się prywatnie jak muszę. Podatki place, dzieci nie mam, kawalerki przez #!$%@? polityków nie kupię. Powiedz mi co zawdzięczam temu państwu? Czemu mam bronić intetesow polityków i nieruchomości landlordów?
  • 8
@Stabilizator Nie, ja jestem chłop. Nie czuję się gorszy od kobiet, polityków czy bogatych którzy mają prawo uciekać przed wojną. Zresztą co to za argument? Nie mam w Polsce nic, nic mam czego tutaj bronić i tyle. Nie będę robił za mięso armatnie. Po to płacę podatki by zawodowa armia mogła bronić kraju. Ja nie jestem niczyja własnością i tyle
@Itslilianka: I masz bardzo zdrowe podejście. Nie rozumiem, dlaczego ktoś bez majątku miałby ryzykować życiem dla państwa. Czego miałby bronić przeciętny bezdzietny mężczyzna, nieposiadający majątku? Pójdziesz na wojnę i zginiesz za obronę Oskarków siedzących na Zachodzie. I to i tak mógłby być jeden z lepszych rezultatów. Bo równie dobrze mógłbyś stracić nogi, oko i skończyć na wózku i wtedy byś się przekonał, jak państwo dba o takich ludzi. Wtedy też mógłbyś
ja tam szanuję chlopa że mówi uczciwie


@mial85: może i mówi uczciwie ale nic z tego co mówi nie będzie miało miejsca. Prędzej go rozstrzelają za dezercje niż pozwolą uciekać. Szwajcarzy też nie będą chętni na utrzymywanie typa co #!$%@?ł przed obroną ojczyzny.
@Stabilizator: Ale wiesz o tym, że Polska i inne kraje istnieją tylko by w momencie narodzin cię zniewolić? Po co bronić coś, co cię zniewoliło, byś na to pracował i to w komunie tworzył? W ogóle po co mieć do takiego tworu jakiekolwiek uczucia? To nic innego jak mafia(nie możesz uciec) lub firma(możesz opuścić). Ty żyjesz, pracujesz i płacisz potężny haracz, zero sentymentów.
@Itslilianka: Prof. Wieczorkiewicz przytoczył swego czasu pewną ciekawostkę historyczną. Otóż przed drugą wojną światową generalicja zamówiła ocenę swoich najwyższych kadr wojskowych. Nie chcę wchodzić w szczegóły, bo nie pamiętam, czy to była ocena generałów czy oficerów, nie pamiętam też na czyje to było zlecenie. W każdym razie prof. Wieczorkiewicz porównał ocenę tych generałów, z tym jak faktycznie sobie poradzili w boju. Okazało się, że ci, którzy mieli najlepsze oceny w poszczególnych
@galonim:
Nikt nikogo nie będzie rozstrzeliwał za nic. Z ukrainy mialo nie dać się wyjechać, i dezerterów miano zabijać, a ludzie przez węgry uciekli, i austria już powiedziała, że nikogo wydalać nie będzie.

Rozstrzelania to będą jak już będzie po ptokach. Tak przynajmniej uważam.