Wpis z mikrobloga

@saviola7 pytanie czy nie jest to jakaś podstawa do złamania dopłat


@0macias0: Nie nie jest. Katalog sytuacji w których następuje utrata prawa do dalszych dopłat jest enumeratywny.

Wspólne zamieszkanie skutkuje utratą prawa do dalszych opłat jedynie w sytuacji, gdy mieliście wspólne dzieci lub tworzyliście gospodarstwo domowe (w rozumieniu ustawy, czyli małżeństwa) i jednocześnie druga osoba nie spełnia warunku nieposiadania nieruchomości.
  • Odpowiedz
@marcpol: mógłbyś proszę podać ten enumeratywny katalog sytuacji, w przypadku których traci się prawo do dopłat? też miałem do tej pory błędne przekonania. To jednak bardzo ważna sprawa, a trudno to znaleźć na własną rękę.
  • Odpowiedz
@Rikonelli: Znajduje się on w Ustawie z dnia 1 października 2021 r. o rodzinnym kredycie mieszkaniowym i bezpiecznym kredycie 2% w artykule 9b, ustęp 12 (strona 22).

Ustawę znajdziesz tutaj (wybierz tekst ujednolicony) https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20210002133

Podsumowanie sytuacji w których następuje utrata prawa do dopłat znajduje się również na mojej stronie https://kredytdwaprocent.pl/program-bezpieczny-kredyt-2-sytuacje-w-ktorych-mozesz-stracic-doplaty/
  • Odpowiedz
@marcpol: Widzę na twojej stronie taki zapis
"-nabycie nieruchomości mieszkalnej,"

Czy to znaczy, że zakup jakiejś innej nieruchomości w trakcie, powoduje sytuację w której traci się prawo do dopłat?
  • Odpowiedz
@Shea_99: Nabycie nieruchomości mieszkalnej, czyli odrębnej własności lub spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego albo domu jednorodzinnego skutkuje utratą prawa do dalszych dopłat.

Nabycie nieruchomości niemieszkalnej, na przykład niezabudowanej działki gruntu, lokalu użytkowego itp. nie skutkuje utratą prawa do dopłat.
  • Odpowiedz