Wpis z mikrobloga

Czy jest jakiś głupszy argument niż, jak Cię nie stać na mieszkanie w wojewódzkim, to się wyprowadź do powiatowego?

Trzy pokolenia mieszkały w wojewódzkim, a ty jako czwarte, które tak samo tu dorastało, wychowało się i uczyło się teraz wyprowadź 50km od rodziny, bo pan rentier, flipper, deweloper musi mieć na drugie Porsche.

Ale było wcześniej wstawać i ciężej pracować XDDDDDD

#nieruchomosci
  • 100
  • Odpowiedz
Czy jest jakiś głupszy argument niż, jak Cię nie stać na mieszkanie w wojewódzkim, to się wyprowadź do powiatowego?


@ruda_stuleja: spokojnie, gdy wprowadzą kataster, to właścicieli, którzy mają mieszkanie nie będzie stać na podatek w bogatej dzielnicy i będą musieli się wyprowadzać.
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja: Polski gnój i centryzm miastowy na wzór Paryża i Londynu. Wszędzie drogi i #!$%@? z dodatkowo #!$%@?łą pogodą i ryzykiem wojny. Już lepiej w Wietnamie angielskiego uczyć, albo z zawodem medycznym za granicę w nietypowe miejsce (czyli nie zachód Europy). Wiedzieliście, że w Singapurze jest ogromny niedobór pielęgniarzy, że aż jak chcesz tam studiować to Cię finansują, ale w zamian masz 6-10 lat tam pracować? #!$%@? te miasta parchate
  • Odpowiedz
Jeśli 3 pokolenia nie były w stanie wypracować Ci takiej zamożności żeby było stać Cię na mieszkanie, to pora pogadać z rodziną XD


@mayek: jak napisać "ou, urodziłem się w dobrej rodzinie i jestem jedynakiem, dlatego mam głupie myślenie" nie pisząc tego wcale?
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja: Niestety ja tak musiałem zrobić i dodam że:
1. w powiatowym nie ma Medicovera ani Luxmedu,
2. tracisz kompletnie anonimowość, co chwila spotykasz kogoś znajomego ze starych lat, niedawno dowiózł mi pizze gość którym się #!$%@?łem w szkole średniej ;p
3. rynek matrymonialny dla facetów praktycznie nie istnieje, duża przewaga mężczyzn nad kobietami
  • Odpowiedz
Trzy pokolenia mieszkały w wojewódzkim, a ty jako czwarte, które tak samo tu dorastało, wychowało się i uczyło się teraz wyprowadź 50km od rodziny, bo pan rentier, flipper, deweloper musi mieć na drugie Porsche.


@ruda_stuleja: no patrz, ale w drugą stronę już problemu nie ma, nie? Bo co, 10 pokoleń mieszkało w małym miasteczku i ktoś powie, że ciężko z pracą, to od razu usłyszy, żeby przyjechać do dużego miasta
  • Odpowiedz
chyba jak ktoś mieszkał 3 pokolenia w wojewódzkim jest raczej rentierem a nie ma problem kupić xD


@kokos24: no tak #!$%@?, bo każdy kogo staży nie mieszkali na wsi jest bogaty xD\

głupszy jest jedynie argument, że jeśli się wychowywałeś w miejscu X to za wszelką cenę musisz tam mieszkać do końca życia i ceny nieruchomości w okolicy muszą być dostosowane do twojego portfela


@garbaty33: oczywiście, że muszą byćdopasowane. Trzeba
  • Odpowiedz
głupsze są tylko takie pitolenia. Skoro zarabiamy coraz więcej, a stać nas na coraz mniejsze mieszkania to coś jest nie halo


@Manioza: ale jak to większe zarabianie jest wynikiem tylko inflacji i skokowego sztucznego podniesienia minimalnej to się nie dziw - dzisiaj wg indeksu bigmaca za średnią pensję kupisz mniej rzeczy niż w 2015 roku
  • Odpowiedz
@ruda_stuleja: Hej, kolego! Nie myślałeś o drugim etacie?
Pamiętaj, tylko ciężką pracą i ambicjami da się do czegoś WIELKIEGO dojść.
Np. do miejsca gdzie możesz bezpiecznie się wyspać czy ugotować obiad, żeby mieć siłę by pracować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
chyba jak ktoś mieszkał 3 pokolenia w wojewódzkim jest raczej rentierem a nie ma problem kupić xD


@kokos24: pewnie jesteś ze wsi więc ci odpowiem po twojemu. od tylu pokolen mieszkasz na wsi wiec pewnie masz te 500ha, 4 obory, 10 kurnikow i hektary szklarni z pomidorami.
  • Odpowiedz
chyba jak ktoś mieszkał 3 pokolenia w wojewódzkim jest raczej rentierem a nie ma problem kupić xD


@kokos24: a to po 3 pokoleniach mieszkania same sie pojawiają?
  • Odpowiedz
@keep_movin: Jak Twoi przodkowie zamiast uczyć się i pracować woleli płodzić dzieci, to nic na to nie poradzę. Właśnie o tym masz z nimi porozmawiać XD
  • Odpowiedz